Derby Skandynawii na remis, Hiszpania wygrywa z Węgrami

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-01-26 22:35 | Zmodyfikowano: 2016-01-26 22:37
A|A|A

Faworyt nie miał lekko. Hiszpanie wygrali w Hali Stulecia z Węgrami 31:29 we wrocławskim spotkaniu drugiej fazy mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Trener Hiszpanów Manolo Cadenas był zadowolony z wyniku, ale nie z gry swoich zawodników

Hiszpański skrzydłowy Victor Tomas tłumaczył, że przeciwnicy postawili bardzo ciężkie warunki:

Pięć goli dla Hiszpanów rzucił Valero Rivera, najskuteczniejszy w węgierskim zespole był Laszlo Nagy - 9 bramek.

Hiszpanie wciąż mają szansę na półfinał, Węgrzy stracili szansę na pierwszą ósemkę w turnieju i udział w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

W drugim wtorkowym meczu w Hali Stulecia Dania zremisowała ze Szwecją 28:28. Najwięcej goli dla Duńczyków zdobył Michael Damgaard Nielsen - 7, wśród Szwedów najskuteczniejsi byli Johan Jakobsson, Mattias Zachrisson i Andreas Nilsson - po 5 bramek.

Remis oznacza, ze Dania wciąż walczy o półfinał, a Szwedzi o awans do najlepszej ósemki turnieju i przedłużenie szans na grę w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

W środę emocje z udziałem biało-czerwonych. Reprezentacja Polski zmierzy się o 20:30 w Krakowie z Chorwacją. Zwycięstwo w tym meczu da Polakom awans. W innym przypadku znaczenie będzie miał wynik spotkania Francji z Norwegią.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama