Michael Biegler rezygnuje z prowadzenia reprezentacji Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-28 12:02 | Zmodyfikowano: 2016-01-28 12:02

O tym, że to koniec pracy Bieglera było wiadomo praktycznie już wczoraj. „Jestem osobą, która zawiodła. Przepraszam, nie jestem w stanie powiedzieć więcej” – przyznawał na konferencji po fatalnym meczu z Chorwacją (23:37) niemiecki trener.

Dziś swój komunikat wydał Związek Piłki ręcznej w Polsce:

„Wobec nie osiągnięcia przez reprezentację Polski podczas mistrzostw Europy 2016 zaplanowanych celów sportowych, trener Michael Biegler złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Została ona przyjęta przez prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzeja Kraśnickiego. Ostatnim meczem Michaela Bieglera w roli szkoleniowca drużyny narodowej będzie spotkanie o 7. miejsce Euro 2016 przeciwko Szwecji. W trakcie pracy Michaela Bieglera na stanowisku trenera reprezentacji naszego kraju, należała ona do grona najlepszych zespołów świata, wywalczyła brązowy medal MŚ Katar 2015, wielokrotnie dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i emocji. Przed drużyną narodową stoją kolejne wyzwania, przede wszystkim wywalczenie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Po zakończeniu Euro 2016 Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosi konkurs na stanowisko następcy Michaela Bieglera. Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce dziękuje trenerowi Michaelowi Bieglerowi za wieloletnią współpracę i docenia jego wkład w rozwój piłki ręcznej w Polsce”


Michael Biegler pracował z kadrą od jesieni 2012 roku. Jego największym sukcesem było doprowadzenie biało-czerwonych do brązowego medalu mistrzostw świata w Katarze w 2015 roku.

Teraz związek czeka wybór nowego selekcjonera. Cała procedura ruszy po zakończeniu mistrzostw Europy. Na liście potencjalnych kandydatów wymienia się m.in. Piotra Przybeckiego, obecnego szkoleniowca superligowego Śląska Wrocław.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.