Superliga szczypiornistek: Nasze zespoły grają na wyjeździe

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-30 13:30 | Zmodyfikowano: 2016-01-30 13:30
A|A|A

KPR meczem ze Startem otworzy dziś o 14.00 17 kolejkę rozgrywek. Zdecydowanym faworytem spotkania będzie zespół gospodarzy. Piłkarki ręczne z Elbląga zajmują obecnie trzecie miejsce w lidze tracąc zaledwie dwa punkty do liderującego MKS-u Selgrosu Lublin. KPR natomiast zamyka tabelę z minimalnym - dwupunktowym dorobkiem.

Jeleniogórzanki będą musiały szczególnie uważać na Joannę Wagę, która z 77 bramkami zajmuje 7 miejsce w klasyfikacji strzelczyń Superligi. Dla obu drużyn to już drugie starcie w tym sezonie. W pierwszym, KPR jako gospodarz przegrał 26:35.

Dużo większe szanse na sukces ma dziś Metraco Zagłębie Lubin. Czwarte w stawce "Miedziowe" grają o 17.00 z AZSem Łączpol AWFiS Gdańsk. Dolnośląski zespół w poprzedniej kolejce odniósł spektakularne zwycięstwo nad Pogonią Szczecin aż 33:23.

Mecz w trójmieście będzie starciem jednych z najlepszych szczypiornistek Superligi. Żana Marić z Zagłębia ma na swoim koncie w tym sezonie już 119 bramek, co daje jej drugie miejsce w klasyfikacji. Piąta jest Karolina Siódmiak. Liderka gdańszczanek trafiała do bramki rywalek 84 razy. Najlepsza w tej kategorii - ze 121 bramkami - jest Katarzyna Kołodziejska z Energii AZS Koszalin.

Dzisiejsze spotkanie może być szczególne dla Joanny Obrusiewicz. Rozgrywająca Zagłębia powoli wraca do zdrowia. Być może w Gdańsku rozegra swój pierwszy ligowy mecz od listopada ubiegłego roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama