Marek Dutkiewicz był gościem Radia Wrocław (POSŁUCHAJ)

Ewa Zając | Utworzono: 2016-01-30 19:30 | Zmodyfikowano: 2016-01-30 19:30
A|A|A

fot. YouTube

"Jolka Jolka pamiętasz, "Szklana pogoda", "Dmuchawce latawce wiatr" to tylko kilka tytułów z imponującej listy największych przebojów polskiej muzyki, do których słowa napisał Marek Dutkiewicz, dzisiejszy bohater "Spotkania z gwiazdą". Jest autorem kilkuset tekstów piosenek, zaczynał pod koniec lat 60-tych od współpracy z grupą 2+1. To właśnie piosenkę "Chodź pomaluj mój świat" uważa za najważniejszy swój utwór.

Wielkim przebojem była też piosenka "Windą do nieba", która ku zaskoczeniu autora mimo swej anty-ślubnej wymowy stała się ulubioną weselną piosenką.

Potem nadeszły lata 80-te i prawdziwa złota seria piosenek. To właśnie Marek Dutkiewicz stoi za największymi przebojami tamtych czasów, prawdziwymi evergreenami polskiej muzyki, który słowa zna chyba każdy z nas.

"Jolka Jolka pamiętasz" powstała w 80 roku, 34 lata później na festiwalu Woodstock 700 tys. osób odśpiewało chóralnie ten utwór wraz Felicjanem Andrzejczakiem i Budką Suflera. To wydarzenie stało się impulsem do napisania książki, Marek Dutkiewicz zawarł w niej wiele anegdot, odsłonił kulisy powstania piosenek. To też opowieść o gwiazdach i życiu w PRL-u, podróżach i wielu innych historiach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama