Chojnacka kontra Majewski #4

Krzysztof Majewski, Dagamara Chojnacka | Utworzono: 2016-01-31 11:12 | Zmodyfikowano: 2016-01-31 11:16
A|A|A

W dzisiejszej odsłonie teatr, książka i film.

Teatr: "Czekając na Otella" Jana Naturskiego.

Fot. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Dwóch aktorów o afrykańskim pochodzeniu spotyka się na przesłuchaniu do tytułowej roli w Otellu Wiliama Szekspira. Obaj znają tekst sztuki na pamięć, mają przeanalizowane każde słowo. Towarzyszy im pianista, będący zarazem uczestnikiem i świadkiem wydarzeń na scenie. Spotkanie staje się pretekstem do przyjrzenia się sobie, do analizy własnej tożsamości i zbadania swoich korzeni rozpiętych pomiędzy dwoma kontynentami.

Na scenie Mikołaj Woubishet i Amin Bensalem oraz Grzegorz Mazoń.

Książka: "Jak przestałem kochać design" Piotra Wichy.

"Zmarnowałem dzieciństwo i młodość. Nie słuchałem Stonesów ani Depeche Mode. Moimi rockmanami byli graficy." - pisze we wstępie autor. Do domu architekta, Piotra Wichy, nie mają wstępu kapcie, pufy ani meblościanki. Po podłodze stukają drewniaki, zdobyte cudem odrzuty z eksportu. Plakaty Świerzego, klocki Lego, deska kreślarska ojca i rubryka „Wybraliśmy dla Ciebie” w piśmie „Ty i Ja” to pilnie strzeżone przyczółki w wojnie z peerelowską brzydotą.

Film: "Anomalisa" Charliego Kaufmana i Duka Johansona.

To opowieść o każdym z nas, o frustrującej codzienności, powtarzalności, rutynie, wreszcie przyziemności egzystencji, od której - choćbyśmy mieli najbardziej ekscytujące życie - nie da się uciec. Głosów głównym postaciom animacji użyczyli Jennifer Jason Leigh, David Thewlis, Tom Noonan.

Zapraszają Dagmara Chojnacka i Krzysiek Majewski.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama