Proces hiszpańskiego kierowcy, który spowodał wypadek na A4 (AKTUALIZACJA)

Andrzej Andrzejewski, Aurelia Szymon | Utworzono: 2016-02-01 15:15 | Zmodyfikowano: 2016-02-01 15:15
A|A|A

fot. Wikipedia/SPUTNIK 1

AKTUALIZACJA

Czuję ogromny ból, kiedy myślę o tym co przeżyły rodziny ofiar, a wyrzuty sumienia będą mi towarzyszyć do końca życia. Hiszpański kierowca w trakcie procesu, który ruszył dziś w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu kilkukrotnie podkreślał swój żal. Mężczyzna jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie katastrofy lądowej. - Kierując ciągnikiem z naczepą naruszył zasady bezpieczeństwa przekraczając dozwoloną prędkość o 10 kilometrów, co sprawiło, że nie był w stanie zapanować nad pojazdem - mówi prokurator Anna Monika - Molik w trakcie odczytywania Aktu Oskarżenia:

Do tragedii doszło w lipcu ubiegłego roku na autostradzie A4 w rejonie oławskim. Na miejscu zginęły cztery osoby, kilkanaście zostało rannych. Na razie nie wiadomo kiedy proces zostanie rozstrzygnięty.


Cztery osoby zginęły na miejscu, 13 kolejnych zostało rannych. Dziś rusza proces hiszpańskiego kierowcy, który w lipcu ubiegłego roku staranował 10 samochodów na autostradzie a4 na wysokości miejscowości Polwica w rejonie oławskim. Mężczyzna przyznał się do winy. O przebiegu procesu będziemy informować na bieżąco.

Przeczytaj więcej o sprawie:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama