My już Ustawiliśmy Ligę, a Ty? Dołącz do gry!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-02-12 14:00 | Zmodyfikowano: 2016-02-12 14:00

Dla niewtajemniczonych Ustaw Ligę to rodzaj piłkarskiej gry fantasy, w której za 30 wirtualnych milionów musicie stworzyć jak najlepszy skład. Wasza drużyna liczy 15 zawodników w tym nie więcej niż trzech z jednego zespołu. 

ZAGRAJ W USTAW LIGĘ Z RADIEM WROCŁAW [Kod do ligi: 322885043]

WAŻNE: MUSICIE STWORZYĆ SKŁAD NAJPÓŹNIEJ DO DZIŚ (PIĄTEK) DO 17.45

Nagrodą dla zwycięzcy naszej ligi jest wizyta w Radiu Wrocław połączona z wywiadem podczas audycji sportowej. Będziecie mogli zobaczyć jak pracujemy, ale też przede wszystkim podzielić się ze słuchaczami swoim sukcesem w Ustaw Ligę.

W lidze rywalizujecie nie tylko przeciwko innym fanom Ekstraklasy, ale również z nami. Redakcję sportową Radia Wrocław reprezentuje Bartosz Tomczak, a dodatkowo grają też nasi prowadzący pasmo poranne – Tomasz Sikora i Magda Bajor, oraz ci, którzy dbają o wasze dobre humory popołudniu – Katarzyna Górna i Piotr Pietraszek

JAK WEJŚĆ DO GRY?

Gramy w Ustaw Ligę. To rodzaj ligi fantasy stworzony przez Weszło. Żeby wejść do gry wystarczy się zarejestrować za pośrednictwem adresu e-mail lub też Facebooka na tej stronie:PORADNIK DLA NOWICJUSZY – KROK PO KROKU JAK STWORZYĆ ZESPÓŁ W USTAW LIGĘ

Drużyny Radia Wrocław: 

Mamy nadzieję, że nasze zespoły będą konkretne, a nie bez sensu i okażemy się wymagającym rywalem dla każdego z Was. Na kogo i dlaczego postawiliśmy?

PKS Turek (RW) - Bartosz Tomczak

"Zazwyczaj grałem w inną ligę fantasy, gdzie z mniejszym budżetem trudniej było o stworzenie ofensywnej maszyny. W Ustaw Ligę łatwiej jest ustawić bramkostrzelny zespół więc poszedłem na całość. Jak zwykle wygrała moja podstawowa zasada: totalny brak ławki (wyjątek Morioka) i zabieranie ze sobą jak najtańszych dodatkowych zawodników. Cały budżet włożyłem w wyjściowy skład.

W bramce stawiam na Arkadiusza Malarza, który po transferze Dusana Kuciaka będzie numerem 1 przy Łazienkowskiej, a jego koledzy powinni mu pomóc w tym by tracił jak najmniej bramek.

Z obroną mam największy problem, bo o ile Patrik Mraz jest pewniakiem, o tyle reszta może się jeszcze zmienić do startu pierwszego meczu. Adam Mójta z Podbeskidzia to z jednej strony strach o liczbę straconych bramek "Górali", ale z drugiej piłkarz, który powinien być etatowym wykonawcą rzutów karnych, a bramki obrońcy są wyjątkowo cenne. Jakub Rzeźniczak to na razie typ na dużo czystych kont, ale podejrzewam, że zbyt długo miejsca w moim PKS-ie nie zagrzeje.

W pomocy stawiam na kolejną fantastyczną rundę Cracovii. Wierzę, że Mateusz Cetnarski i Marcin Budziński znów będą w wielkiej formie. Do tego Kamil Vacek - chciałem mieć w drugiej linii kogoś z Piasta ze względu na dyspozycję całej drużyny, ale też bez jakiegoś większego przywiązana - a do tego Patryk Lipski, czyli młody i po okazyjnej cenie kupiony pomocnik z Ruchu Chorzów u którego liczę na kolejny krok do przodu.

Atak - tutaj zacieram ręce. Nemanja Nikolić i Mateusz Stępiński - wybór był prosty. Do nich dokładam Kamila Bilińskiego w którego wierzę, że naprawdę będzie miał udaną wiosnę, bo ostatnio wyglądał lepiej niż przez większość rundy jesiennej.

Postawiłem na sprawdzonych graczy (z wyjątkiem Morioki), żeby nie kupować kota w worku. Na nowych w naszej Ekstraklasie przyjdzie w moim zespole czas dopiero po pierwszej kolejce" 

Poranieni RW - Magda Bajor i Tomasz Sikora

Dlaczego zdecydowali się akurat na taki skład? "Zadecydowała statystyka" - przyznaje Tomasz Sikora:

"Drużynę od początku do końca zbudował Tomek" - mówi przyglądająca się jak na razie z tylnego siedzenia Magda Bajor:

Jak na nowicjuszy w Ustaw Ligę nasza porankowa ekipa ma całkiem mocny skład. Warto zauważyć, że postawili na mocną ławkę rezerwowych, więc rotacja w drużynie powinna być spora.

Lepszy SOR(T) - Katarzyna Górna i Piotr Pietraszek

Piotr Pietraszek jako człowiek odpowiedzialny na naszej antenie nie tylko za popołudniowy program, ale także za sport i magazyn biegowy był gwarancją tego, że Lepszy SOR(t) to nie będzie drużyna "Jasiów z łapanki". Do tego doszło jeszcze kobiece oko Kasi, która upodobała sobie przede wszystkim Michala Papadopulosa. Skąd reszta zawodników? Posłuchajcie sztabu szkoleniowego:

Hambi Team - Michał Hamburger

Orzeł Dziamy - Magda Orzeł

Ustaw Ligę będzie obecna na naszej antenie i na stronie internetowej szeroko w okolicach piątku i wtorku. Przed weekendem będziemy zapowiadać kolejkę i zastanawiać się kogo warto kupić, a kogo sprzedać. W nowym tygodniu podsumujemy to co działo się na boiskach piłkarskiej Ekstraklasy. Sportowe emocje trwają do połowy maja, czyli ostatniej ligowej kolejki. Miłej zabawy!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.