Piotr Kaszuwara: Polecam na dziś

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-02-23 10:09 | Zmodyfikowano: 2016-02-23 10:09
A|A|A

Wtorek 23 lutego we Wrocławiu można zacząć od dobrego uczynku. To pierwszy dzień, kiedy na Uniwersytecie Ekonomicznym można oddawać krew w ramach Wampiriady. Może to zrobić każdy od 18 do 65 roku życia. W budynku A1 Uniwersytetu krew będzie pobierana przez 3 dni w godzinach od 9 do 13.

Również od godziny 9 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej w budynku D-20 rozpocznie się spotkanie zatytułowane Wrocław Bez Smogu. Przed rozpoczęciem darmowych wykładów i debaty obowiązkowa rejestracja uczestników. Do godziny 12 głos zabierze rektor Politechniki oraz zaproszeni goście: prezesi oraz dyrektorzy różnych firm, które wspierają ekologiczny styl życia.

Wieczór to nie lada rozterka, ponieważ wyjątkowych wydarzeń w stolicy Dolnego Śląska jest dziś bardzo dużo.

W Teatrze Polskim kolejna odsłona Dziadów Adama Mickiewicza. O godzinie 18 aktorzy odegrają 4,5 godzinną najsłynniejszą "Część III" dramatu polskiego wieszcza.

Również teatralnie w Capitolu, gdzie o 18.10 rozpocznie się spotkanie pod tytułem Dekonspiracja. Tym razem dyskusja, na którą wstęp jest bezpłatny będzie dotyczyła , tego czym jest dzisiaj teatr. Punktem wyjścia będzie tekst Jerzego Grotowskiego o „teatrze ubogim". Spotkanie poprowadzi Leszek Buderewicz.

W Narodowym Forum Muzyki z kolei o godzinie 18.30 bieg na orientację. Obowiązują wcześniejsze zapisy, a miejsc jest 300.

O godzinie 20 hit wieczoru, czyli koncert Ennio Moricone. Występ artysty to część światowego tournée pod hasłem „60 Years Of Music”. Słynny włoski kompozytor i dyrygent w 2016 roku świętuje 60-lecie pracy artystycznej. W czasie sześciu dekad skomponował 600 utworów w tym muzykę do Bękartów Wojny, czy do filmu "Karol - człowiek, który został papieżem".

Ciekawych wydarzeń nie zabraknie w całym regionie. W Wałbrzychu o godzinie 17.30 Akademia Ludzi z Pasją w Czytelni Czasopism. Jak urządzić przydomowy ogród opowie florystka i architekt krajobrazu Danuta Węgłowska. W Legnicy z kolei można nadal wybrać się na wystawę malarza Henryka Bacy. Wstęp do galerii sztuki przy placu Katedralnym jest bezpłatny. Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zaprasza także na wystawę, ale zgoła inną. Będzie można na niej zobaczyć podwodne zdjęcia z Mistrzostw Niemiec w Fotografii Podwodnej z 2014 roku. Zapraszamy!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama