MP do lat 20: Koszykarze Śląska ze srebrem, WKK zdobył brąz

Gregor Niegowski, /mat. prasowe | Utworzono: 2016-02-28 21:16 | Zmodyfikowano: 2016-02-28 21:16

Śląsk Wrocław i Asseco Gdynia spotkały się już w fazie grupowej, wtedy WKS rozgromił gdynian 83:49. Asseco wyciągnęło wnioski z tej porażki i w spotkaniu finałowym od początku grało twardo, zatrzymując Śląsk w pierwszej połowie na zaledwie 21 punktach. Sami uzbierali ich osiem więcej.

Kibice, którzy szczelnie wypełnili Kosynierkę, w trzeciej kwarcie oglądali jeszcze mniej trafień Przez połowę tej kwarty obie drużyny nie zdobyły żadnego punktu! Gdynianie powiększyli swój dorobek jako pierwsi, uciekając na 10 oczek. W ostatniej ćwiartce Asseco nie dało sobie odebrać prowadzenie, a po trójkach Kołodzieja i Majcharza, udało im się jeszcze przewagę powiększyć. Ostatecznie goście wygrali 62:40.

Asseco Gdynia - Exact Systems Śląsk Wrocław 62:40 (12:9, 17:12, 13:10, 20:9)

Asseco: Kołodziej 12(2), Itrich 11, Kamiński 9(3), Frąckiewicz 8, Majchrzak 8(1), Wieluński 8(2), Jankowski 2, Nowaczek 2, Szymański 2, Bednarczyk, Jęczmień, Szulc

Śląsk: Stawiak 17(1), Musiał 6, Krakowczyk 5(1), Wilczek 4, Sanny 3, Jakubiak 2, Wysocki 2, Pruefer 1, Bortliczek, Bożenko, Muskała, Sasik

Brązowy medal mistrzostw zdobyli koszykarze WKK Wrocław. W małym finale bez problemów pokonali Zastal Zielona Góra 76:48. Najlepszy na parkiecie był Szymon Kiwilsza, który zdobył 17 punktów i miał 12 zbiórek.

WKK Wrocław - SKM Zastal Zielona Góra 76:48 (23:11, 21:11, 22:16, 10:10)

WKK: Kiwilsza 17, Kapa 13, Jędrzejewski 12, Jodłowski 7, Kobel 7, Wilk 7, Gawlina 6, Rutkowski 5, Kruczała 2, Fiedukiewicz,

Zastal: Ponitka 11, Der 10, Pogoda 10, Zywert 9, Ostrowski 3, Mołek 2, Szymański 2, Traczyk 1, Bednarczyk, Kalka, Mąkowski, Polewiak.