Popołudnie z gwiazdą: Krzesimir Dębski w Radiu Wrocław

Ewa Zając | Utworzono: 2016-04-02 16:00 | Zmodyfikowano: 2016-04-02 14:05

"Spotkanie z gwiazdą" upłynęło w muzyczno-filmowym klimacie. Naszym gościem był jeden z najsłynniejszych kompozytorów filmowych w Polsce. Krzesimir Dębski napisał muzykę do ponad 100 filmów, w tym do takich superprodukcji jak "Ogniem i mieczem", "W pustyni i w puszczy" czy "Stara baśń".

Krzesimir Dębski - kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny w 1975 roku zadebiutował jako skrzypek na wrocławskim festiwalu Jazz nad Odrą i tu zdobył swoją pierwszą indywidualną nagrodę. Tych nagród, wyróżnień i laurów potem było wyjątkowo wiele. W 1980 roku założył świetną jazzową grupę String Connection, z którą koncertował po całym niemal świecie.

W 1985 roku napisał Krzesimir Dębski muzykę do swojego pierwszego fabularnego filmu, było to "Medium" Jacka Koprowicza. Wielką popularność przyniosła współpraca z Juliuszem Machulskim i dźwięki, które stworzył do jego filmów "Kingsajz", "Daja vu" czy "VIP".

Nie należy też zapominać, że kompozytor jest też autorem wielu przebojów, z tym najsłynniejszym "Czas nas uczy pogody" na czele, i to jego melodie doskonale znamy z takich seriali jak "Klan" czy "Na dobre i na złe".

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.