Jubileusz Krystyny Prońko w Sali Koncertowej Radia Wrocław

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-10-13 07:33 | Zmodyfikowano: 2016-10-13 07:33
A|A|A

fot. Zosia Zija i Piotr Pióro

Krystyna Prońko - polska piosenkarka i kompozytorka, pedagog muzyczny. Jedna z najznakomitszych postaci polskiej piosenki, obdarzona oryginalnym głosem. Jej muzyczna forma nie ulega wahaniom. Zawsze przygotowana, zawsze pochłonięta bez reszty muzyką. Na scenie charyzmatyczna i profesjonalna ,a przy tym pełna wyczucia dla swojej publiczności.

Będzie to koncert wyjątkowy, pełen doskonałych dźwięków i muzycznych niespodzianek. Nie zabraknie na nim jej największych przebojów w wersjach big- bandowych „Małe tęsknoty", „Deszcz w Cisnej", „Jesteś lekiem na całe zło" „Modlitwa o miłość prawdziwą „ a także standardy jazzowe np. Autumn Leaves oraz nowe piosenki.

Radio Wrocław - zapraszamy!

Koncert Jubileuszowy
Krystyna Prońko
z udziałem Dziubek Band
gościnnie Tobiasz Staniszewski
15 października 2016, godz. 19.00
Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10

Bilety: 100 i 120 zł
Dostępne w Radiu Wrocław oraz na eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl

Z przykrością informujemy, że koncert Pani Krystyny Prońko planowany na 14 października został odwołany. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Bilety można zwrócić lub wymienić na bilety o tej samej wartości na koncert Pani Krystyny Prońko, który odbędzie się 15 października tylko i wyłącznie po okazaniu biletów najpóźniej do dnia 14 października 2016 r.

W przypadku zakupu biletów w kasie Radia, bilety można zwrócić lub wymienić bezpośrednio w naszej kasie lub zadzwonić pod numer 71/7802420.

W przypadku zakupu biletów drogą internetową (eventim, ebilet, biletin), bilety można zwrócić lub wymienić kontaktując się bezpośrednio z portalem, na Którem zakupili Państwo bilety.

Krystyna Prońko debiutowała w 1969 z zespołem Respekt na I Ogólnopolskim Festiwalu Awangardy Beatowej w Kaliszu. Współpracowała z Czesławem Niemenem (śpiewając w chórkach), zespołami Refleks, Skaldowie i Czerwone Gitary. Występowała i zdobywała nagrody na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Według plebiscytu pisma „Non Stop" Krystyna Prońko dwukrotnie - w roku 1975 i 1977 - została uznana za najpopularniejszą wokalistkę w Polsce. W 1980 została okrzyknięta Piosenkarką Roku. Pracowała jako pedagog, prowadziła warsztaty wokalne., autorskie programy radiowe i telewizyjne. W dorobku ma następujące wydawnictwa : 9 LP, 13.MC , 1 EP, 3 SPS, 18 CD, 10 CDS, 1 DVD w tym trzy złote płyty ( dwa LP i jedna CD) , śpiewnik p.t. „Subtelna gra", album pięciopłytowy „Osobista kolekcja komplet „ udział w rock operze „3 400 lat po Ikarze" ( J.Koman . B.Olewicz ) , rola kobiety z miasta w spektaklu teatralnym „.Kolęda nocka ( W. Trzciński/Ernest Bryll). W 2008 r otrzymała medal Gloria Artis. Prowadzi własna firmę pod nazwą P.M.Krystyna Prońko. (źródło: www.pronko.pl)

Dziubek Band to ekspresyjny big-band, którego muzyka to fuzja mocnego brzmienia trąbek , puzonów, saksofonów z domieszką gitary , gitary bass, piano i zestawu perkusyjnego. DZIUBEK BAND powstał we Wrocławiu w 2011 roku, tworzą go muzycy sprawnie poruszający się w stylach pop, funky, jazz, disco, a nawet dubstep. Liderem zespołu jest Mariusz DZIUBEK – dyrygent, aranżer, kompozytor, absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Gdańsku. Od dzieciństwa zafascynowany instrumentami dętymi, które przenikają partutury jego nietuzinkowych projektów. Jest rozpoznawalny z uwagi na charyzmatyczny styl dyrygowania i prowadzenia orkiestry; w jednym z programów powiedziano o nim: "....Dyrygent z ADHD...." (źródło: www.dziubekband.pl)

Tobiasz Staniszewski uczestnik telewizyjnego programu Voice of Poland. Wokalista, pianista, kompozytor, autor tekstów.

REKLAMA
Reklama