Prezydent Wałbrzycha odpowiadał na Wasze pytania

Marek Obszarny | Utworzono: 2016-05-16 09:32 | Zmodyfikowano: 2016-05-16 09:32
A|A|A
REAKCJA 24

Posłuchaj całej audycji

 W najbliższych dniach opublikujemy odpowiedzi na wszystkie pytania zadane za pośrednictwem strony internetowej radiowroclaw.pl 

Wasze pytania:  

Tytuł wiadomości: pytanie
Czy jest pomysł na skrzyżowanie Żeromskiego/Armii Krajowej z uwzględnieniem przejazdu kolejowego? Aktualnie w godzinach szczytu w momencie zamknięcia rogatek tworzą się duże korki na Armii Krajowej - po ewentualnym otwarciu węzła obwodnica-Żerowskiego w/w skrzyżowanie będzie bardzo newralgicznym punktem drogowym w Wałbrzychu.
Tytuł wiadomości: Problem zaniedbanych podwórek w Rynku.

Mimo wielu działań dotyczących poprawy bezpieczeństwa w Rynku, są jeszcze miejsca gdzie nie ma monitoringu, są zaniedbane, a zbiera się tam dużo osób w tym młodych, spożywających alkohol i śmiecących w około. Np. podwórko przy ul. Aptekarskiej. Czy w ramach planowanej rewitalizacji Rynku jest plan aby zagospodarowac to miejsce i założyć tam monitoring?

Tytuł wiadomości: Wyburzanie SeparatoraWyburzany jest budynek Separatora. Czy to oznacza, że niedługo ruszy budowa "zachodniej obwodnicy Wałbrzycha" ? Znalazło się źródło finansowania tej inwestycji ?

Tytuł wiadomości: Wyciąg narciarski na Chełmcu
Czy są prowadzone jakieś rozmowy z władzami Szczawna Zdroju w sprawie zbudowania wspólnie z miastem Wałbrzych wyciągu i tras narciarskich na górze Chełmiec?

Tytuł wiadomości: skladowisko odpadow niebezpiecznych
Brak zabezpieczenia i niedbalstwo wlasciela skladowiska odpadow niebezpiecznych przy ul. Górniczej jest przyczyna corocznych pozarow skladowiska i zagrozeniem dla zdrowia mieszkancow Walbrzycha i okolic. Czy poczyniono kroki w celu zamkniecia a nastepnie likwidacji tegoz skladowiska.

Tytuł wiadomości: pytanie
Czy czynione sa starania majace na celu remont willi przy ul. Zamkowej w Walbrzychu, w ktorej ostatnie lata az do smierci spedzila ksiezna Oliwia von Pless - Daisy. Obiekt jest w bardzo zlym stanie technicznym a moglby byc atrakcja turystyczna.

Tytuł wiadomości: Ulica Strzegomska
Dziękując Panu Prezydentowi za tak wspaniale przygotowaną, szybką i bezboleśnie przeprowadzoną inwestycję na ulicy Strzegomskiej proszę o podanie daty ostatecznego ukończenia tego bałaganu oraz o podanie danych osoby, której mieszkańcy Wałbrzycha mogą słać różne wyrazy w podziękowaniu (no chyba że to Panu należne są te hołdy).

Tytuł wiadomości: nie wszystkie drogi do Wałbrzycha
Czy dostrzega Pan jak GDDiK dyskryminuje drugie co do wielkości miasto dolnego śląska.Mam na myśli tablice informacyjne drogowe np. zjazd z A4 w Legnicy informuje ze dojedziemy nią do J.Góry a przecież nie ma innej bardziej sensownej trasy z a4 do Wałbrzycha. W samej Legnicy nie ma nigdzie znaków na Wałbrzych dopiero od Strzegomia sie pojawiają natomiast zaraz za zamkiem Książ jest znak na Legnicę. Podobnie jest z zjazdem z a4 od strony Wrocławia Kostomłoty Tam jest wszystko po za Wałbrzychem. Jeśli GDDiA nie.Natomiast wyjeżdżając z Wałbrzycha widnieją znaki na Legnicę Wrocław i inne

Tytuł wiadomości: Mo-Bruk
1. Czy istnieje szansa, aby zmobilizować Mo-Bruk do uprzątnięcia terenu, gdyż jadać pociągiem w kierunku Jeleniej Góry widać ogromny nieład i brud, a to bardzo negatywnie wpływa na wizerunek Wałbrzycha ? 2. Dziś tj. 16.05.2016 przeczytałem na stronach Radia Wrocław, że „Mo-Bruk chce działać w Wałbrzych znacznie dłużej” //www.radiowroclaw.pl/articles/view/53646/Mo-Bruk-chce-dzialac-w-Walbrzychu-znacznie-dluzej co Pan o tym sądzi, gdyż wielokrotnie Pan zapewniał, że ich działalność zakończy się w przyszłym roku ?

Tytuł wiadomości: Porcelana Wałbrzych
Gorąca sprawa z Porcelaną Wałbrzych i podobny problem z bardzo dużym terenem, który na dziś wygląda jak po katastrofie w Czarnobylu. Sytuacja bardzo negatywnie oddziałuje na wizerunek miasta, czy jest szansa na posprzątanie tego terenu ?

Tytuł wiadomości: Sprawy
Dlaczego miasto Wałbrzych pozwala na powstawanie kolejnych składowisk, mam na myśli wysypisku na Gaju w okolicach Cmentarza Żołnierzy Armii Radzieckiej. Jakie są plany względem tego składowiska, gdyż na ten teren są wywożone odpady w postaci przeterminowanej żywności, gruz, ziemia i zapewne jeszcze inne rzeczy o których nikt nie ma pojęcia ? Czy ktokolwiek prowadzi nadzór nad tego typu składowiskami ?

Tytuł wiadomości: Murale
Chcielibyśmy zrobić na terenie miasta murale kibicowskie związane z lokalną drużyną Górnika Wałbrzych i patriotyczne związane z historią polski. Czy jest możliwość podjęcia rozmów z Panem na ten temat ?

Tytuł wiadomości: Pytania do Pana Prezydenta
Panie prezydencie czy od Września wszystkie dzieci, których rodzice chcą w Wałbrzychu posłać je do publicznych przedszkoli lub innych publicznych form przedszkolnych zostaną przyjęte? Panie Prezydencie jaka jest Pana ulubiona książka, muzyka i ulubiony film? Panie Prezydencie co miasto Wałbrzych ma do zaoferowania Polskim przedsiębiorcom?

Tytuł wiadomości: Uprzejme zapytania
Kiedy Górnik Wałbrzych zagra w Ekstraklasie? Jakie dwie rzeczy warte odwiedzenia, zobaczenia W Wałbrzychu Pan Prezydent Poleciłby osobie odwiedzającej to miasto? Dlaczego osoby zamieszkałe na terenie gminy Wałbrzych korzystające z pomocy społecznej mają tańsze bilety komunikacji miejskiej niż uczniowie? Jaką stawkę godzinową ma ochroniarz w urzędzie Prezydenta Wałbrzycha?

Tytuł wiadomości: Zapytania
Czy w Wałbrzychu powinno być mniej, ale liczących więcej uczniów szkół? Co miasto robi / zamierza zrobić w sprawie samochodów parkujących na chodnikach tak, że blokują przejcie pieszym? Jakie nowe utrudnienia czekają w te wakacje na mieszkańców w Wałbrzychu (nowe remonty)? Jaka Jest Pana największa porażka jako Prezydenta miasta Wałbrzycha?

Tytuł wiadomości: maraton MTB
Jako cyklistka gorska dziekuje bardzo, ze dopiero od Pana rzadow realizowany jest w Walbrzych maraton gorski z cyklu MTB, skupiajacy najliczniejsza ilosc kolarzy gorskich z kraju i zagranicy. Czy impreza ta bedzie realizowana w nastepnych latach?

Tytuł wiadomości: Złoty pociąg
Co z tym złotym pociągiem? Czy jest w planach dotowanie barów ze zdrową wegetariańską żywnością?

Tytuł wiadomości: Gospodarka
Panie Prezydencie, na jakie według Pana branże i działy gospodarki powinien aktualnie postawić Wałbrzych? Z jakimi branżami miasto chce się utożsamiać w przyszłości oraz dlaczego?

Tytuł wiadomości: Kolej Aglomeracyjna
Kiedy rozpocznie się budowa przystanku kolejowego Wałbrzych Śródmieście oraz remont Dworca Wałbrzych Szczawienko ?

Tytuł wiadomości: Dzielnica Gaj
Panie Prezydencie, czy przy okazji budowy chodników na Gaju jest szansa na wybudowanie podstaw pod pojemniki na odpady, tak aby nie stały „w błocie”, gdyż to znacznie utrudnia wrzucanie posegregowanych śmieci ?

Tytuł wiadomości: PYTANIE DO PREZYDENTA WAŁBRZYCHA
PANIE PREZYDENCIE -JAKA JEST PANA OPINIA W SPRAWIE UAKTYWNIENIA I MODERNIZACJI POPULARNEGO PDT I JEGO DELIKATESÓW. WE WROCLAWIU WYKONANO MODERNIZACJE DAWNIEJSZEGO PDT KU ZADOWOLENIU MIESZKAŃCÓW WROCLAWIA I WALBRZYCHA. BOWIEM HANDEL PRZYCIĄGA LUDZI KTÓRZY PO UDANYCH ZAKUPACH ZOSTANĄ NA DŁUŻEJ W CENTRUM,I BĘDĄ KORZYSTAĆ Z INFRASTRUKTURY I BAZY KULTURANEJ CENTRUM MIASTA. BOWIEM BOLĄCZKĄ MIASTA JEST PUSTOSZENIE JEGO CENTRUM PO GODZ.16.OBECNIE W PDT ISTNIEJE PRYMITYWNY HANDEL. POZDRAWIAM

Tytuł wiadomości: Pytanie do Pana Prezydenta
Panie Prezydencie, jestem mieszkanką białego kamienia, ul. Gen.Andersa na odcinku za byłym hotelem Qubus w stronę Sobięcina. Dużo się teraz mówi o ekologii i wymianie pieców węglowych, zresztą słusznie. Na naszej ulicy nie ma jednak gazu, w związku z czym mam pytanie czy są planowane jakieś inwestycje w tym kierunku, a z tego co się orientuję na tej ulicy jest duże zainteresowanie "podłączeniem gazu". Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tytuł wiadomości: Kilka kwestii
1. Chciałbym zapytać Pana Prezydenta gdyby był Pan zwierzęciem, to jakim? 2, Za co lubi Pan Wałbrzych? 3. Kiedy (w jakim wieku) po raz pierwszy pomyślał Pan aby zostać politykiem i z jakich powodów wtedy chciał Pan nim zostać? 4. Jak Wałbrzych wspiera wzrost dzietności i rodziców z dziećmi? 5. W internecie przeczytałem, że nowo wybrany Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak (PiS) odmówił przyznania zezwolenia na dalszy remont drogi krajowej nr 35, będący fragmentem ulicy Wrocławskiej. Czy to prawda i jak aktualnie wygląda sytuacja w tej kwestii?

Tytuł wiadomości: Ulica bystrzycka
Witam pisze w sprawie zmasakrowanej ulicy bystrzyckiej odcinek od ul nowordzkiej do pętli autobusowej . Jest ona bardzo zniszczona ostatnio była jakaś naprawa ale to tylko było spanie asfaltu z worka i klepanie łopata tyle widziałem. zawieszenie mam zniszczone w samochodzie żeby dojechać do domu musze jechać do około przez ulicę noworudzka i gluszycka jest to duży objazd. Czy to kiedyś zostanie PORZĄDNIE zrobiona

Tytuł wiadomości: ul. Ogrodowa
Dzień dobry. Ul. Ogrodowa, to dzisiaj chyba najgorsza pod względem jakości główna droga w Wałbrzychu. Dziura na dziurze, a do tego garby i inne atrakcje. Przy drodze tej zlokalizowane są: Izba Skarbowa, ZS 5, PUP, DWUP a dodatkowo jest skrótem dla mieszkańców Podzamcza co powoduje bardzo duże natężenie ruchu. Kiedy planowany jest remont tej ulicy?

Tytuł wiadomości: Półmaraton Wałbrzych
Panie Prezydencie, kiedy w końcu zmienimy trasę wałbrzyskiego półmaratonu i pokażmy przyjezdnym piękno naszego miasta? Nikt na świecie nie biega już pętli, biegacze ich nie lubią bo są monotonne. Mimo świetnej organizacji bieg nie ma możliwości rozwoju bez zmiany trasy, a przecież mamy się czym w mieście pochwalić. Ps. Jaki wynik Pan planuje w niedzielę w Jedlinie-Zdroju? Pozdrawiam!

Tytuł wiadomości: autobusy
Przede wszystkim chciałbym zapytać o stan zawansowania projektu budowy centrum przesiadkowego przy ul. Lubelskiej (Wałbrzych Śródmieście PKP oraz dworzec(?) autobusowy). Chciałbym tez poprosić o zastanowienie się nad modyfikacją numerów autobusów MPK jeżdżących na tych liniach, które mają różne mutacje. przykładowo #5 z Pl. Grunwaldziego jeździ do 6 rożnych pętli: Rusinowa, Dziećmorowice, Jedlina Uzdrowisko, Głuszyca Górna, Walim i chyba Rzeczka. Stworzenie nowych numerów na pewno ułatwiłoby orientację.

Tytuł wiadomości: Dwie kwestie
Co dalej z wiaduktem nad Wieniawskiego, z którego odpadają betonowe elementy wiaduktu? Kiedy poprawi się jakość powietrza w Wałbrzychu?

Tytuł wiadomości: Nie mam pytań
Mieszkam w W-chu nie najdłużej,bo 30 lat-to jednak całe moje życie,przez które obserwowałam,jak zmienia się miasto i okolica.Było słabo...Było szaro,brudno,było smutno...Panie Prezydencie,chcę jedynie podziękować za życie,które tchnął Pan w przymierające miasto.Kocham je i cieszę się,że mógł zaopiekować się nim ktoś,kto wierzy i-co najważniejsze–urzeczywistnia plany Oczywiście, jest jeszcze wiele do zrobienia,ale to,jak zaczarowuje Pan Wałbrzych,robi wrażenie.Szczególnie na tych,którzy wracają do miasta po dłuższej nieobecności:uwielbiam ich radosne zaskoczenie! Panie Prezydencie,dziękuję!

Tytuł wiadomości: 1 kwestia
A może darmowa komunikacja miejska w Wałbrzychu?
 

Posłuchaj też poprzedniej audycji z udziałem prezydenta Wałbrzycha tutaj

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Nick
2016-06-20 05:53:44
z adresu IP: (95.45.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kiedy pojawią się odpowiedzi na zadane pytania?
Reklama