Śmierć Igora S. - Czterech policjantów odsuniętych od służby

Piotr Kaszuwara, Radio Wrocław | Utworzono: 2016-05-19 12:39 | Zmodyfikowano: 2016-05-19 12:41
A|A|A

Informacje potwierdzili prokurator Małgorzata Klaus i rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski:

Śledczy sprawdzają m.in  czy policjanci, którzy 15 maja rano zatrzymali 25-letniego Igora  S. przekroczyli swoje uprawnienia  oraz czy nie doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny. Na razie nikomu nie zostały postawione zarzuty, a postępowanie prowadzone jest w sprawie. 

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę śmierci Igora S. Biuro Adama Bodnara poinformowało nas, że że zwróci się o udzielenie stosownych informacji i wyjaśnień w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu i Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Szczegółowych wyjaśnień chce również szef resortu Spraw Wewnętrznych. Mariusz Błaszczak pytany w Sejmie o tę sprawę powiedział, że oczekuje wyjaśnienia wszystkich okoliczności śmierci mężczyzny:

Wojewoda dolnośląski powołał wczoraj mediatora, który zajmuje się kontaktem z rodziną zmarłego 25-latka.

Zatrzymany w niedzielę Igor S. był poszukiwany przez policję za oszustwa. Według informacji policjantów w trakcie zatrzymania był agresywny, dlatego użyto paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat - mimo reanimacji - mężczyzna zmarł. Pierwsza opinia lekarzy mówiła, że przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechową. Prokurator zlecił sekcję zwłok, która nie wykazała przyczyny śmierci. Zlecono dodatkowe badania, ale na razie nie ma jeszcze ich wyników.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Lysydebilu
2017-05-24 03:05:18
z adresu IP: (2.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Same mendy sie wpisuja w obronie bandytow po fachu mialo byc wszystko po cichu lomot za zamknietymi drzwiami kilka godzin znecania a pozniej nikt nic nie wie a tu chlopak niestety umarl a panowie z mafii takie mozgi ze nawet wideo z paralizatora wyplynelo
~D.O.A
2016-05-27 02:34:33
z adresu IP: (84.40.xxx.xxx)
Ocena: 1
Bandyci powinni iść do wiezienia. Trzeba oddzielić kilka kwestii. Bez Znaczenia czy chłopak był poszukiwany czy nie to policjanci nie są od wydawania wyroków.Odrębna sprawa ze Policjanci z Wrocławia z wszystkich komend i z KWP i KMP oraz komend podległych i KPP Oława powinni być przebadani przez rzetelnych psychologów bo cześć z nich do ludzie nienadający się do pracy w policji. W policji powinno się przeprowadzać kontrole wewnętrzne które pozwoliłyby ograniczyć patologie w szeregach.
~Lysy
2016-05-22 16:15:43
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 5
Porażka Polskiej Policji a dokładniej przełożonych. Zawieszac policjantów za coś co nie jest jeszcze udowodnione? A jak wyjdzie ze sa niewinni to co wtedy? Nawet słowa przepraszam nikt im nie powie. Może należało by najpierw poczekać na ustalenie przyczyny zgonu ? Trzymajcie się chłopaki.
~glina
2016-05-22 15:20:50
z adresu IP: (31.183.xxx.xxx)
Ocena: -3
To wina brutalnych filmów
~przyjaciel igorka
2016-05-22 15:20:09
z adresu IP: (31.183.xxx.xxx)
Ocena: -2
kwiat polskiej młodzieży po tym zdarzeniu ma deficyt
~grotolaz8
2016-05-21 20:12:13
z adresu IP: (89.79.xxx.xxx)
Ocena: 5
Niewinny do chwili udowodnienia winy więc tekst mordercy jest żałosny. Najłatwiej stwierdzić, że winny jest policjant nie czekając na ustalenia. Jeśli zawinili to niech odpowiedzą, nie należy jednak wydawać opinii za wcześnie, szczególnie porównując do gestapo czy UB.
~Nina
2016-05-21 19:28:11
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: -10
MORDERCY !!! Kto dał im prawo do mordowania ludzi nawet podejrzanych. W Polsce kary śmierci nie ma ale widać że kaci na miarę gestapo i UB mają się dobrze. Kiedyś mordowali za politykę, dzisiaj za dopalacze.
~despero 997
2016-05-21 16:28:47
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 13
Współczuję kolegom co są zawieszeni za tą interwencję we Wrocławiu, nawet jeżeli zostaną przywróceni do służby to są już psychiczne wraki do końca swojej służby oni już nie podejmą skutecznie żadnej interwencji, nie mówiąc o użyciu śpb czy broni palnej bo będą mieli psychiczny lęk. Pozdrowienia dla kolegów z Wrocławia trzymajcie się.
~lolo
2016-05-21 11:53:31
z adresu IP: (89.231.xxx.xxx)
Ocena: 16
Jeśli za każdym razem gdy Policja kogoś będzie łapać i w trakcie coś się stanie gościowi bo się nie podporządkował poleceniom, a fusz będzie wtedy odsuwany od służby, to chłopaki przestaną zatrzymywać bandziorów- bo po co? żeby się za gnoja tłumaczyć-nie dzięki
~glina
2016-05-21 08:10:51
z adresu IP: (31.183.xxx.xxx)
Ocena: 2
na ulicę we Wrocławiu wyszły ludzkie karaluchy
~glina
2016-05-21 08:05:57
z adresu IP: (31.183.xxx.xxx)
Ocena: 5
poszukiwany za oszustwa, przeznaczenia nie uszukał
~tusin
2016-05-20 22:57:28
z adresu IP: (213.238.xxx.xxx)
Ocena: 18
współczucie dla rodziny, ale jak było naprawdę - kibole szukają po śmierci chłopka sytuacji do walki z policją za 3 miechy zapomną o wszystkim, a rodzina w żałobie, denat poszukiwany przez policję za co za niewinność ? - pobudzony wielki chłop widać, że nie słaby, dziary fajne, przeszłość pewnie też, agresji zero nie wierze, w kieszeni dopalacze pewnie ktoś podrzucił brednia - policjanci podejmujący wobec wielkiego agresywnego poszukiwanego gościa interwencję też się obawiają o zdrowie i życie swoje jak dochodzi do walki to walczą - a potem rodzina płacze dobry grzeczny chłopak tylko za dwa rozboje siedział bo koledzy go wrobili - ja stajesz okoniem do policji licz się że dostaniesz pałą...
~gosc
2016-05-20 21:17:27
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 19
Witam. Mam dobrą radę dla policjantów, sami widzicie jak was traktują przełożeni i ministrowie. Poniżej was, krajach i odsuwa od służby za miast być za wami. To jest chore co oni z wami robią. Obywatele widzą czytają że można z wami wszystko, bo nawet jak coś źle pójdzie to przełożeni was udupia. Zamiast dać wam jeszcze większe uprawnienia to tylko blokują. Czytałem ostatnio ze minister chce wam dać w 2017r wszystkim policjantom paralizatory do użytku ha ha powodzenia szybciej was wykopia oni sami ze służby nie ci bandyci ze stadionów czy z ulicy. Pogratulować tylko takiej obrony policjantów przez ministra i komendanta. Niezle jaka. Moja rada do wszystkich policjantów głowy odwroccie jak coś jest źle.
~glinka
2016-05-20 20:35:51
z adresu IP: (83.6.xxx.xxx)
Ocena: 17
a ja proponuję, aby Rzecznik Praw Obywatelskich delegował swoich ludzi, jako obserwatorów do patroli obsługujących interwencje wobec wszelkiej maści czubów i agresorów.
~HEE
2016-05-20 20:09:46
z adresu IP: (31.174.xxx.xxx)
Ocena: 23
Dlatego większość policjantów pracujących na ulicy ,tych z dłuższym stażem wie ,ŻE LEPIEJ NIE WIDZIEĆ, NIE SŁYSZEĆ
~gość
2016-05-20 19:23:58
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 15
zastanawiam się po co Policji środki przymusu, skoro używanie ich grozi zawieszeniem albo przekroczeniem uprawnień... skoro gościu nie chce iść do radiowozu dobrowolnie i wyjaśnić sprawy jak normalny człowiek to chyba normalne jest że powinno się użyć środków przymusu w końcu po to one są... poza tym jeśli z badań wyjdzie że gość był po dopalaczach to jego obrażenia mnie nie zdziwią, każdy kto widział osobę po dopalaczach na żywo wie jak się zachowuje, nie panuje nad sobą, potrafi samookaleczać się, a nawet zabić.. mam nadzieję że wszystko wyjdzie na korzyść f-szy, szkoda tylko że jak zostaną uniewinnieni od zarzutów i sprawa się wyjaśni to nikt już o tym tak głośno mówić nie będzie
~qwerty
2016-05-20 10:23:16
z adresu IP: (176.104.xxx.xxx)
Ocena: 26
Ja zawsze powtarzamL Topi się ten który umie pływać a wiecie dlaczego ? Bo ten co nie umie pływać nie wejdzie do wody. Poczekajmy do końca śledztwa ale coś czuje że nawet samo pomówienie wystarczy w obecnych czasach żeby zwolnić funkcjonariusza. Takie czasy, najlepiej jest robić gdzieś za biurkiem bez ryzyka wtopy a na ulicy wiadomo jak jest...
~Marcin
2016-05-20 09:18:17
z adresu IP: (94.78.xxx.xxx)
Ocena: 19
służba w policji to nie tylko ryzyko utraty zdrowia i życia to także bardzo duże ryzyko pomówień/ zarzutów i zwolnienia w interesie policji każdy się na to godził.
~Lol
2016-05-20 09:02:19
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 26
No ja bym następnym razem juz nie zareagowal ... wolalbym puścić gościa ktory może byc poszukiwany. Nikt się nie dowie. A tak ci policjanci robili swoje i dostaja karę - chore
~uuu
2016-05-20 08:20:06
z adresu IP: (83.6.xxx.xxx)
Ocena: 35
apel do policjantów....nie podejmujcie zadnych interwencji ,odwracajcie głowy,udawajcie ,ze niczego złego nie widzicie.W tym chorym kraju zawiesza sie was za wykonywanie swoich obowiązkow.Nikt palcem nie kiwnie ,zeby nazwać rzeczy po imieniu,tylko robione sa działaja pod publiczkę
~Bandyta
2016-05-19 23:19:59
z adresu IP: (31.183.xxx.xxx)
Ocena: 15
Do teraz płaczę za biednym Igorkiem. UUUUuuuuuuu UUUUUUUUUUUU
~Jeba** MO
2016-05-19 22:48:10
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: -16
No i gitara A.C.A.B
~Adam
2016-05-19 22:21:04
z adresu IP: (66.102.xxx.xxx)
Ocena: 32
Jeden z politykow tez zostal pobity, policjantow zwalnial... zatrzymac jednego agresora to czasem czterech i malo... zwlaszcza po prochach czy dopalaczach... dziwią sie cywile, że policja nie reaguje na nic.. co sie dziwic? Nic nikt nie a policjanci zawieszeni! Na drugi raz odkręcą glowy!
~marjan
2016-05-19 22:16:19
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 40
jak można odsunąć policjanta od służby bez postawienia mu zarzutu??? trzymam kciuki za tych policjantów, bierzcie później papuge i jazda za pomówienia
~kol
2016-05-19 21:31:39
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 26
moze by nalezało zrobic badania czy gosc miał mózg, brac dopalacze to trzeba byc debilem, a gdzie był ojciec i jego koledzy nie wiedzieli ze cpa zenada
~Obywatel RP
2016-05-19 21:29:59
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 43
Dziwi mnie to ze policjanci za 3000 tyś złotych miesięcznie narażają się na codzienne obelgi od obywateli... do tego stres przed podejmowaniem interwencji z wariatami, narażają swoje życie za kwotę, która powinna być o wiele wyższa. Trzeba mieć nierówno pod czaszką by zostać dziś policjantem. Z powyższej historii wynika, że nie powinno się zatrzymywać poszukiwanych oszustów... brak słów.
~ww1
2016-05-19 19:35:25
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 40
Chory kraj.Chore dekadenckie społeczeństwo. Bandyci śmieją się w więzieniach z takiego stanu.Najpierw byli więźniowie,potem skazani teraz "biedni"osadzeni. Policjant ma prosić nabuzowanego dresa o spokoje przejście do furgonetki.....a jak nie to przeprosi i pójdzie łapać bidaka co rzuca peta na szpilkostradę. Już obawiam się czy Policjanci nie zaczną się wycofywać i przymykać oczy na małe i większe geszefty ( byle do końca służby) bo po co sobie kłopotu narobić. CHORE! Gratuluję mediom społecznej odpowiedzialności.
~Marek70
2016-05-19 13:21:43
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: -2
Mistrz Yoda pisze artykuły????? :)
~czytelniczka
2016-05-19 13:16:06
z adresu IP: (157.25.xxx.xxx)
Ocena: 1
Składnia i sens zdań mocno leży u autora...
~Kary
2016-05-19 13:11:49
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -43
Ci policjanci to dresiarze w mundurach. Takie samo zachowanie.