WYDARZENIE SPECJALNE: Transmisja z 37. PPA

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-05-20 14:38 | Zmodyfikowano: 2016-05-20 14:38
A|A|A

Zdjęcia: TM Capitol

Ósemka finalistów już po warsztatach, podczas których szlifowała formę przed ostateczną rozgrywką. Kibicować będziemy wszystkim, bo zasługują, ale szczególnym okiem i uchem uchwyćmy wrocławskich reprezentantów, czyli znaną już wokalistkę Adriannę Styrcz, studentów PWST Artura Caturiana i Adama Turczyka oraz zespół Kagyuma ze Studium Musicalowego Teatru Muzycznego Capitol, gdzie odbędzie się koncert finałowy. Ich interpretacje oceni jury w składzie: Magdalena Cielecka, Agnieszka Glińska, Wojciech Kościelniak, Michał Litwiniec, Jan Kanty Pawluśkiewicz.

POSŁUCHAJCIE koncertu KONIECZNIE. Będą czyste emocje!
W odbiornikach z systemem DAB+, aplikacjach mobilnych
oraz na radiowroclawkultura.pl

Przed godz. 16.00 porozmawiamy o poziomie tegorocznego konkursu i osobowościach laureatów, z których tylko jeden (jedna) zdobędzie Złotego Tukana i 25 tysięcy złotych. Od 16 transmisja koncertu. Wszyscy uczestnicy ścisłego finału zaśpiewają po dwie piosenki.

W II etapie poznaliśmy ich przeglądowy repertuar:

EWA PRUS z Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie zaśpiewała „Jestem kamieniem" w połączeniu z fragmentem utworu „Brother" z repertuaru Kayah, „Wojna nigdy nie jest daleko" Młynarskiego i Derfla oraz – na prośbę jurorów – „Bei mir bist du schoen", łącząc angielski tekst z tłumaczeniem Agnieszki Osieckiej.

PAWEŁ RUSZKOWSKI z Akademii Muzycznej w Gdańsku śpiewał „Piłę" Bolesława Leśmiana z własną muzyką, i Wojciecha Młynarskiego „Podchodzą mnie wolne numery".

ADRIANNA STYRCZ – reprezentantka Wrocławia zaśpiewała „Sen psa" K.I. Gałczyńskiego, „Chłopców" z repertuaru Lao Che i – na prośbę jurorów – „Trzeba marzyć" Kofty.

ADAM TURCZYK - studiuje na III roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. Zaśpiewał „Mikymauz" Nohavicy w przekładzie Antoniego Murackiego i „No klaszcz" Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.

ARTUR CATURIAN - studiuje na IV roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. W jego wykonaniu usłyszeliśmy „Pielgrzyma" z repertuaru Czesława Niemena oraz „Qrwa qrwa" Piotra Bukartyka.

RAFAŁ DERKACZ - student białostockiego oddziału Akademii Teatralnej, wykonał piosenkę z repertuaru Kabaretu Starszych Panów „Pod twoim oknem", „Dziś do ciebie przyjść nie mogę" Stanisława Magierskiego i na prośbę jurorów – „Twarze przy barze" Macieja Maleńczuka.

ZESPÓŁ KAGYUMA ze Studium Musicalowego Capitol zaśpiewał „W głębokim dole" Toma Waitsa i „Lobotomię" The Tiger Lillies.

ZESPÓŁ KAPUCZINO - studenci krakowskiej PWST, wykonali „Who Wants To Live Forever" Briana Maya, „Karuzelę z Madonnami" Mirona Białoszewskiego do wariacji na temat muzyki Zygmunta Koniecznego, i „Anielski orszak" na prośbę jury.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama