Stanisława Celińska, Lech Majewski w Radiu Wrocław Kultura

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-05-26 13:19 | Zmodyfikowano: 2016-05-26 13:21
A|A|A

Nasz program specjalny zaczynamy tradycyjnie, jak w każdy czwartek, od powieści w wydaniu audio. Między 15 a 16 prezentujemy fragmenty ŁEZ DIABŁA Magdaleny Kozak.

Po 16:00 autorka sama opowie o swojej twórczości i biografii. A jest o czym. Magdalena Kozak to wojskowy lekarz, podporucznik WP, pomysł na ŁZY DIABŁA narodził się w czasie misji w Afganistanie.

Po 17:00: aktualności kulturalne związane z ESK Wrocław 2016.

Po 17:30 początek spotkania ze Stanisławą Celińską. Jedna z zaledwie kilku ukochanych aktorek Polaków opowie o swojej miłości do Wrocławia, o tym, co sprawia, że stawia sobie co rusz nowe życiowe i artystyczne cele, a także o swoim pokoiku na Hożej. W jej wykonaniu posłuchamy nie tylko atramentowych piosenek.

Po 19:00 zapraszam na rozmowę z Lechem Majewskim, reżyserem, o którym ostatnio szczególnie głośno w związku z filmem pt. DOLINA BOGÓW, właśnie kręconym na Śląsku dolnym i górnym. Gwiazdami filmu będą m.in. John Malkovich, Josh Hartnett, John Rhys-Davies, u nas na piedestale światowej klasy reżyser i... pisarz. O najnowszej powieści (kryminalnej) Lecha Majewskiego będzie przede wszystkim.

A o 20:00 zacznie się retransmisja koncertu zespołu Raz, Dwa, Trzy, który zachwycił publiczność Sali Koncertowej im. Jana Kaczmarka. Adam Nowak z kolegami w formie! Po koncercie - do północy - zabrzmi polski jazz, nasz muzyczny gatunek eksportowy.

Nie przegapcie. W odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych i na radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama