Weekend majowy na Dolnym Śląsku: 111 pijanych kierowców, 6000 interwencji

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-05-30 10:20
A|A|A

moacirpdsp/wikipedia/CC 2.0

Długi majowy weekend na dolnośląskich drogach przebiegł dość spokojnie. Mimo znacznie zwiększonego ruchu pojazdów, ilość zaistniałych zdarzeń nie odbiegła od liczby zdarzeń odnotowywanych często podczas zwykłych dni roboczych.

W ciągu pięciu minionych dni doszło w naszym regionie do 38 wypadków, w których 48 osób zostało rannych. Niemniej jednak brak rozwagi i nonszalancja na drogach, to wciąż główne przyczyny zaistniałych zdarzeń.

Niestety od środy do niedzieli, wśród wymienionych wypadków, doszło do trzech wypadków śmiertelnych. Jednym z nich było zdarzenie na terenie powiatu kamiennogórskiego, gdzie kierujący motocyklem z niewyjaśnionych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku zginął 28-letni mężczyzna.

Dolnośląscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 111 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Weekend majowy, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu pięciu minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 6071 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 328 osób. W ręce policjantów wpadło też 94 poszukiwanych, w tym 12 nieletnich.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama