Pierwsze trzy dni przeglądu "Świat bez wolności" za nami

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-06-09 20:00 | Zmodyfikowano: 2016-06-09 15:28
A|A|A

Za nami pierwsze trzy dni Międzynarodowego Przeglądu Filmowego "Świat bez wolności". Były to trzy dni poświęcone Węgrom, Kubie i Chile. Po pokazach obyły się spotkania, panele oraz dyskusje. 

Podczas dnia Węgierskiego MÁRTA MÉSZÁROS, tak mówiła o swoim filmie:

"Niepochowany" powstał, żeby ludzie poznali tego dobrego człowieka, jaki był Imre Nagy. Zrobiłam ten film, ponieważ go znałam osobiście. Przyjaźniłam się z jego córką. Kiedy zmarł mój ojciec, czułam dokładnie to samo, co czuła ona. To bardzo skromny film dedykowany jego pamięci. Powstał też dlatego, że na Węgrzech nie ma filmów o historii, czasach wojny czy komunizmu."

Po wtorkowym seansie filmu „Epokowy Projekt”, który był prezentowany w ramach dnia Kuby, na spotkaniu pojawił się ELIECER AVILA (kubański aktywista na rzecz demokracji), który skomentował
film i obecną sytuację na Kubie w taki sposób:

- "Kolor szary i smutek to dla Kubańczyków wciąż codzienność i, mimo że w Europie komunizm upadł, jego idea dalej trwa w wielu  miejscach na świecie."

Przegląd potrwa do 11 czerwca. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama