Sprawdź kalendarz biegowy (11-17.07)

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-07-10 18:00 | Zmodyfikowano: 2016-07-10 18:00
A|A|A

Zaczniemy od tego najbardziej rekreacyjnego dystansu, czyli piątki. 16 lipca (w sobotę) odbędzie się XIII Bieg Szlakiem Agatowym.

Startujemy z miejscowość Płóczki Górne ok. 500 metrów od Szkoły Podstawowej, meta mieścić się będzie na placu przy sklepie „Odido” w Płóczkach.

Dla najlepszych przewidziano nagrody pieniężne, medale oraz dyplowy. Obowiązuje klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych.

Zapisy na dwie godziny przed startem w biurze zawodów. Organizatorzy zapewniają wodę i posiłek po biegu.

Szczegóły: TUTAJ

W sobotę także coś dla fanów biegania po górach. Przed nami 4. PKO Półmaraton Wielka Pętla Izerska oraz 1. PKO Mała Pętla Izerska.

Niestety jeżeli chodzi o Wielką Pętlę to pula 950 miejsc już się wyczerpała. Wciąż przyjmowane są jednak zapisy do biegu na 10 kilometrów, czyli Małej Pętli. Limit uczestników to 300 osób. Dotąd zapisało się niecałe 200, więc jeszcze można, ale trzeba się pospieszyć.

Biegnąc w zawodach można wziąć udział w akcji „biegnę dla Klaudii”. 15-latka cierpi na retinopatię wcześniaczą. To uszkodzenie siatkówki oka można leczyć komórkami macierzystymi. Niestety zabieg w Chinach jest kosztowny.

Jak pomóc? Wystarczy, że przypniemy do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Klaudii”. Tacy zawodnicy zostaną policzeni a Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczynki.

Kartki będą wydawane w biurze zawodów, czyli w hali sportowej przy Stadionie Miejskim, na Placu Sportowym 5 w Szklarskiej Porębie.

Startujemy z placu przed dworcem PKP.

Mała pętla o 9:15, Wielka o 11:00.

Szczegóły: TUTAJ

Z kolei w niedzielę 17 lipca ostatnia w tym roku wrocławska trzydziestka.

Bieg, jak nazwa wskazuje na 30 km, to sprawdzian dla wszystkich, którzy przygotowują się do wrześniowego królewskiego dystansu. Start o 9.00 tradycyjnie na trasie Radia Wrocław "Między Mostami" przy Stadionie Olimpijskim.

Na wszystkich uczestników będzie czekał pamiątkowy odlewany medal.

Zapisy prowadzone są przez internet (TUTAJ). Do zawodów zgłosiło się już 250 osób.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama