Jan Hirt z CCC Sprandi Polkowice wygrał wyścig Dookoła Austrii!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-09 20:47 | Zmodyfikowano: 2016-07-09 20:47
A|A|A

fot. Mario Stiehl

Zawodnik "Pomarańczowych" miał przed decydującym odcinkiem miał 77 sekund przewagi nad Francuzem Guillaumem Martinem i udało się ją utrzymać. Kolarze mieli do pokonania stosunkowo płaski odcinek, gdzie z wzniesieniami trzeba było sobie radzić tylko na początku i końcu trasy.

Na sukces Jana Hirta pracowała cała drużyna, która jechała w peletonie. Nikt z zawodników CCC Sprandi Polkowice co oczywiste nie decydował się na ucieczkę, w której na początku jechało sześciu kolarzy. Ta grupa szybko skurczyła się do czterech kolarzy, a na końcu został już tylko Thomas Koep. On także jednak ostatecznie nie wytrzymał naporu peletonu. Na cztery kilometry przed metą Niemiec został wchłonięty przez główną grupę.

Na decydującym, krótkim podjeździe pod Wiedniem tempo było szybkie. Doszło do kilku ataków, a peleton się rozdzielił. Jan Hirt ciągle był jednak w czołówce. Najwięcej pary w nogach na finiszu miał Belg Frederik Backaert, a czeski kolarz grupy CCC minął linię mety 13 sekund później i zajął 11 miejsce.

Jan Hirt wygrał wyścig Dookoła Austrii mając 77 sekund przewagi nad Francuzem Guillaumem Martinem i 89 sekund przewagi nad Szwajcarem Patrickiem Schellingiem.

"Ostatni etap był bardzo ciężki I stresujący. Nie tylko z powodu kończącego wyścig wzniesienia, ale też z uwagi na silny boczny wiatr, który dokuczał przez większość dnia. Inne ekipy starały się z tego faktu skorzystać i wyprowadzały ataki. Nasza ekipa jechała jednak czujnie na czele peletonu i kasowała wszelkie próby. Na finałowym podjeździe próbowałem atakować, ale nogi nie był aż tak mocne, by zdołać się oderwać, więc postanowiłem reagować na ruchy innych zawodników.

Bardzo cieszy mnie ta wygrana i to jak jechaliśmy jako zespół. Pomimo tego, że mieliśmy tu młody zespół wszystko działało perfekcyjnie. Zarówno koledzy z grupy, jak i cały sztab bardzo ciężko pracowali na ten sukces." - powiedział Jan Hirt.

Wyniki ostatniego etapu wyścigu Dookoła Austrii:

Klasyfikacja generalna wyścigu Dookoła Austrii:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama