Śląsk nie wystraszył się mistrza. Zremisował w Warszawie z Legią 0:0

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-23 20:30 | Zmodyfikowano: 2016-07-23 20:30

93' Jarosław Przybył kończy mecz. Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:0. Bardzo dobry wynik dla drużyny z naszego regionu.

90' Trzy minuty dłużej pograją obie drużyny.

87' Zrobił nam się mecz! Grajciar uderzył z szesnastki, Malarz odbił piłkę, a ta trafiła do wbiegającego w pole karne Morioki. Japończyk strzelił, ale piłka zamiast do pustej bramki trafiła we wracającego w porę Pazdana.

85' Niesamowite szczęście wrocławskiej drużyny. To była 100% sytuacja Legii. Brzyski kapitalnie wypracował sobie pozycje do wrzutki na lewej stronie, dograł na piąty metr do Nikolica. Snajper mistrzów Polski zmarnował jednak tę okazję i trafił w poprzeczkę.

84' Kotłowało się pod polem karnym Śląska. Najpierw błąd w komunikacji na linii Pawełek - obrońcy, ale skończyło się na strachu. Legia utrzymała się przy piłce i akcje strzałem kończył Kosecki. Nie trafił jednak w bramkę.

76' Na drugą roszadę w składzie zdecydował się z kolei Mariusz Rumak. Trener Śląska wpuszcza do gry Petera Grajciara, a swój udział w meczu kończy Łukasz Madej.

74' Ostatnia zmiana w warszawskiej drużynie. Kasper Hamalainen opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Jakub Kosecki.

69' Ależ było blisko! Najpierw z lewej strony do środka schodził Alvarinho i uderzył ile miał sił w lewej nodze. Mocne i precyzyjne uderzenie na rzut rożny wybił jednak Malarz. Po stałym fragmencie gry znów Śląsk doszedł do strzału. Z okolic 20 metra uderzał Goncalves i piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Legii.

63' Szybka akcja gospodarzy. Prijović trochę nie w tempo podał do Nikolica, wychodząc przy tym na czystą pozycję, ale Węgier nie zrewanżował się mu podaniem powrotnym. Zamiast tego zdecydował się na strzał, który bez problemów obronił Pawełek.

58' Druga zmiana w Legii. Thibault Moulin schodzi, a wchodzi Michał Kucharczyk.

56' Kombinacyjna akcja Śląska lewą stroną. Kamil Biliński zgrał na środek do Ryoty Morioki, a ten uderzył sprzed pola karnego. Strzał był jednak zbyt lekki, a co ważniejsze skierowany był obok bramki.

50' Statystyczna ciekawostka:

46' Zaczynamy drugą połowę. Trener Mariusz Rumak zdecydował, że od początku tej części meczu do gry wejdzie Kamil Biliński, który zastąpił Mariusza Idzika.

Śląsk oddał do przerwy dwa strzały. Żaden z nich nie był celny. Na osiem prób Legii tylko jedna poszybowała w światło bramki. Posiadanie piłki 56% - 44% na korzyść gospodarzy.

45+1' Koniec pierwszej połowy. Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:0.

45' Sędzia Jarosław Przybył dolicza minutę.

44' Pierwsza zmiana. Boisko z z urazem uda opuszcza Adam Hlousek, a w jego miejsce pojawia się Tomasz Brzyski.

40' W końcu groźny strzał piłkarzy Śląska. Goncalves zza pola karnego pomylił się nieznacznie. Piłka przeleciała centymetry nad poprzeczką.

33' Wrzutka Bereszyńskiego na głowę Prijovica, ale po uderzeniu Szwajcara piłka poszybowała nad bramką.

23' Procentowe posiadanie piłki 57-43 na korzyść Legii.

17' Prijović ładnie przyjął piłkę na 30 metrze i od tego momentu, aż do wbiegnięcia w pole karne wszystko wyglądało perfekcyjnie. Strzał jednak był już poniżej oczekiwań.

14' Żółta kartka dla Adama Kokoszki. Defensywny pomocnik Śląska przerwał dobrze zapowiadający się atak Thibault Moulina. Spóźniony wślizg od tyłu w nogi piłkarza Legii - kara bezdyskusyjna.

12' Znów Nikolić. Dobrze zapowiadał się ta akcja. Legia wymieniła szybkie podania lewą stroną, piłka trafiła do Węgra, który schodził do środka, uderzył, ale była to nieudana próba. Futbolówka w wolnym tempie przeleciała w bezpiecznej odległości od słupka.

5' Nemanja Nikolić z dystansu. Techniczne uderzenie prosto w dobrze ustawionego Pawełka.

1' Rzut wolny dla Śląska z prawej strony, ale daleko od bramki. Wrzucał (a może strzelał?) Alvarinho, ale piłka na rozgrzewkę dla Malarza.