Europa.eu - wszystko o Parlamencie Europejskim 2016

Filip Marczyński | Utworzono: 2016-08-01 18:01 | Zmodyfikowano: 2017-07-09 22:14
Europa.eu - wszystko o Parlamencie Europejskim 2016 -

Rozmawiamy z europosłami, naukowcami, ekonomistami i politykami o integracji europejskiej, wydarzeniach bieżących i planach na przyszłość. Europa.eu w Radiu Wrocław w niedziele, 3 razy w miesiącu o godzinie 9.55. Sprawdź Facebook'a.

Odc. 1

17 lipca 2016 

W tym odcinku zapraszamy na rozmowę z posłem do parlamentu EU Bogdanem Zdrojewskim. Temat to Brexit: 

 

Odc. 2 

24 lipca 2016  

W dzisiejszym odcinku zastanowimy się jaka jest sytuacja Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii po decyzji o wyjściu tego kraju z Unii Europejskiej. O to czego mogą się podziewać Polacy mieszkający na wyspach rozmawiamy z posłem do PE Bogdanem Zdrojewskim:

Odc. 3 

31 lipca 2016 

W kolejnym odcinku Europy.eu kolejne spojrzenie na najważniejsze wydarzenie europejskie w ciągu ostatnich lat. Z posłem do parlamentu UE Kazimierzem Michałem Ujazdowskim rozmawiamy o tym jak może przebiegać Brexit - szybko i boleśnie czy wolno i łagodnie?

Odc 4 

7 sierpnia 2016 

Druga część rozmowy z posłem do PE Kazimierzem Michałem Ujazdowskim - tym razem o konsekwencjach wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii. Co z pozycją Polski, polskich polityków i obywateli w Europie 

Odc 5 

14 sierpnia 2016

Dziś gościem jest doktor Anna Pacześniak z Uniwersytetu Wrocławskiego, europeistka. Wracamy do konsekwencji Brexitu. Czy Europa wyjdzie z tego wzmocniona czy osłabiona?

Odc 6

21 sierpnia 2016

Wracamy do rozmowy z doktor Anną Pacześniak z Uniwersytetu Wrocławskiego. Czy Polska może skorzystać na Brexicie? Co politycy powinni zrobić czy Europa jak najmniej straciła na wyjściu Wielkiej Brytanii ze wspólnoty? 

Odc 7 

4 września 2016

Wywiad z posłem do parlamentu UE Kazimierzem Michałem Ujazdowskim. Jego komentarz po spotkaniu Kanclerz Merkel z przywódcami krajów Grupy Wyszehradzkiej:

 

Odc 8 

11 września 2016

W tym odcinku druga część rozmowy z posłem do parlamentu UE Kazimierzem Michałem Ujazdowskim. Pytamy o sprawy bezpieczeństwa i dyrektywę antyterrorystyczną, nad którą poseł Ujazdowski pracuje: 

Odc 9 

18 września 2016

Dziś naszym gościem Łukasz Kempara dyrektor Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Rozmawiamy o tym jak dostępna jest informacja o Unii Europejskiej dla obywateli: 

Odc 10 

2 października 2016

W tym odcinku rozmawiamy z Leszkiem Gasiem wykładowcą w Biurze Wizyt w Parlamencie Europejskim. Dziennie Parlament Europejski odwiedza nawet tysiąc osób, nasz gość opowiada jak logistycznie instytucja radzi sobie z taka ilością gości:

Odc 11

9 października  2016 

Rozmawiamy o gospodarce a naszym gościem jest profesor Krzysztof Biegun z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pytamy o to czy europejsko - amerykańska umowa o wolnym handlu ma jeszcze szanse ujrzeć światło dzienne? 

Odc 12

16 października 2016

Ponownie rozmawiamy z z Leszkiem Gasiem wykładowcą w Biurze Wizyt w Parlamencie Europejskim. Dowiemy się jak wygląda jego praca oraz co turysta może w siedzibie Parlamentu zobaczyć: 

Odc 13

13 listopad2016

Gościem audycji jest poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Zdrojewski. Rozmawiamy o wynikach wyborów w USA i o tym co dla Unii Europejskiej oznacza wybór Donalda Trumpa:

 

Odcinek 14

20 listopada 2016

Druga część rozmowy z posłem do PE Bogdanem Zdrojewskim. Tym razem o możliwych losach umowy TITIP i CETA:

Odcinek 15 

27 listopada 2016

W tym odcinku zapraszamy na przegląd informacji dotyczących ostatniej sesji Parlamentu Europejskiego, a zaczynamy od rezolucji w sprawie Turcji. Parlament zażądał zamrożenia rozmów akcesyjnych z tym krajem.  Rezolucja w tej sprawie przyjęta została zdecydowaną większością głosów.

Odcinek 16

4 grudnia 2016

Nagroda Filmowa Parlamentu Europejskiego LUX przyznana. O filmach, które mogliśmy obejrzeć w czasie wrocławskiego przeglądu LUX rozmawiamy z Janem Pelczarem krytykiem filmowym, który prowadził projekcje: 

Odcinek 17

11 grudnia 2016

W naszym studio dr Krzysztof Biegun z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Rozmawiamy o sytuacji gospodarczej UE. 

Odcinek 18 

18 grudnia 2016

Naszym gościem jest poseł do Parlamentu Europejskiego Kazimierz Michał Ujazdowski. Rozmawiamy o utrzymaniu sankcji wobec Rosji i czy jest to zbieżne w polskim interesem:

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.