Miedź lepsza od Górnika Zabrze. Wygrała na inaugurację I ligi 1:0

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-29 22:22 | Zmodyfikowano: 2016-07-29 23:10

Pierwszą groźną sytuację gospodarze mieli w 4 minucie. Szybka wymiana podań zakończyła się strzałem debiutującego w Miedzi Oscara Martina, ale Mateusz Kuchta odbił piłkę do boku. Jeszcze bliżej było w 19 minucie kiedy ten sam piłkarz trafił w słupek zabrzańskiej bramki. Górnik odpowiedział dopiero w 21 minucie, ale strzał Rafała Kurzawy obronił Paweł Kapsa. W 25 minucie z rzutu wolnego próbował przymierzyć Petteri Forsell, ale nie trafił w bramkę. Dziesięć minut później znów było groźnie. Michał Bartkowiak popisał się udanym dryblingiem, zagrał wzdłuż bramki, ale Paul Batin nie sięgnął piłki. Gdyby mu się to udało prawdopodobnie Miedź objęłaby prowadzenie, a tak do przerwy było 0:0.

Drugą połowę Miedź zaczęła nerwowo, a Górnik w 63 minucie miał najlepszą z dotychczasowych sytuacji do strzelenia gola. Uderzał Erik Grendel, ale na wysokości zadania stanął Paweł Kapsa, który za chwilę obronił jeszcze dobitkę. Ta akcja podziałała na gospodarzy jak płachta na byka bo... w 69 minucie objęli prowadzenie. Petteri Forsell dośrodkował z rzutu rożnego, a w zamieszaniu pod bramką najlepiej odnalazł się Grzegorz Bartczak i wpakował piłkę do siatki.

W 78 minucie Fin zapragnął nie tylko mieć asystę, ale i gola. Jego uderzenie z 25 metrów poszybowało jednak tuż nad poprzeczką. Dosłownie chwile później bardzo ładną indywidualną akcją popisał się Jakub Chrzanowski, ale skończył ją strzałem obok bramki.

Miedź Legnica - Górnik Zabrze 1:0

Gol: Grzegorz Bartczak 69'

Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Tomasz Midzierski, Michał Stasiak, Hunter Gorskie - Damian Rasak, Michał Bartkowiak (82' Adrian Łuszkiewicz) - Oscar Martin Hernandez, Łukasz Garguła, Petteri Forsell - Paul Batin (72' Jakub Chrzanowski).

Górnik: Mateusz Kuchta - Szymon Matuszek, Bartosz Kopacz, Ołeksandr Szeweluchin (74' Aleksander Kwiek), Rafał Kurzawa - Adam Danch, Konrad Nowak (60' Mariusz Przybylski), Erik Grendel, Dawid Plizga - Roman Gergel - Marcin Urynowicz (46' Szymon Skrzypczak).

Żółte kartki: Bartczak, Stasiak (Miedź)