Udany rewanż Górnika. Przegrany sparing Miedzi

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-12-10 17:00 | Zmodyfikowano: 2022-12-10 17:00
Udany rewanż Górnika. Przegrany sparing Miedzi  - fot. miedzlegnica.eu

Oba zespoły zmierzyły się 12 listopada w Zabrzu w meczu ostatniej jesiennej kolejki Ekstraklasy. Wtedy Miedź wygrała 3:0. Tym razem w sparingowym starciu lepszy był Górnik, choć bramkę jako pierwszy zdobył zespół z Dolnego Śląska. W 23. minucie po zagraniu Luciano Narsingha do siatki trafił Angelo Jose Henriquez.

Wcześniej prowadzenie powinni objąć gospodarze. W 9. minucie Mateusz Abramowicz w nieprzepisowy sposób zatrzymał rywala, ale później w stylu Wojciecha Szczęsnego obronił jedenastkę podyktowaną przez sędziego Sebastiana Jarzębaka.

Niewykorzystaną sytuację piłkarze z Zabrza powetowali sobie na początku drugiej kwarty, gdy gola na 1:1 zdobył Szymon Włodarczyk. W ostatniej części meczu Pawła Lenarcika pokonali jeszcze Robert Dadok i Mateusz Cholewiak.

W sparingu z Górnikiem w ekipie Miedzi zagrało dwóch testowanych piłkarzy: grecki obrońca Giannis Masouras i włoski pomocnik Davide Petrucci. Ten drugi negatywnie zapisał się w meczowym protokole. Petrucci w 47 minucie zobaczył czerwoną kartkę i do końca kwarty legniczanie musieli grać w osłabieniu.

Przed świętami drużynę trenera Grzegorza Mokrego czeka sprawdzian z czeskim zespołem FK Jablonec, a następnie piłkarze udadzą się na kolejny urlop, tym razem świąteczno-noworoczny. 4 stycznia Miedź rozpocznie drugi etap przygotowań, a pięć dni później wyjedzie na zgrupowanie do Turcji. Podczas obozu legniczanie mają rozegrać kolejne trzy sparingi, a do Polski wrócą 19 stycznia. Pierwszy mecz o ligowe punkty rozegrają 27 stycznia na własnym stadionie z Radomiakiem.

Górnik Zabrze – Miedź Legnica 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Angelo Henriquez (23), 1:1 Szymon Włodarczyk (38), 2:1 Robert Dadok (104), 3:1 Mateusz Cholewiak (115).

Miedź – I, II kwarta: Mateusz Abramowicz - Hubert Matynia, Jon Aurtenetxe Borde, Szymon Matuszek, Levent Gülen, Giannis Masouras, Victor Moya Martinez "Chuca", Davide Petrucci, Angelo Jose Henriquez Iturra, Luciano Narsingh, Koldo Obieta;

Miedź – III, IV kwarta: Paweł Lenarcik - Maciej Śliwa, Jurich Carolina, Nemanja Mijusković, Jon Aurtenetxe Borde (91’ Filip Balcewicz), Giannis Masouras (91’ Julius Tauriainen), Hamza Bahaid (91’ Igor Lewandowski), Santiago Naveda Lara, Mehdi Lehaire, Olaf Kobacki, Kamil Zapolnik.

Żółta kartka: Davide Petrucci (32’)

Czerwona kartka: Davide Petrucci (47’)

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie).