Lipiec spokojniejszy niż w ubiegłym roku

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-08-01 19:45 | Zmodyfikowano: 2016-08-01 16:22
Lipiec spokojniejszy niż w ubiegłym roku -

Lipiec spokojniejszych niż w ubiegłym roku. Sprawdziliśmy jak wypadł pierwszy wakacyjny miesiąc w statystykach służb. Na początek Dolnośląska Straż Pożarna, która przeprowadziła w tym czasie 4,5 tysiąca interwencji. To zdecydowanie mniej niż w 2015 roku. Różnicę widać przede wszystkim w wyjazdach do pożarów. Było ich 889 czyli o 1/3 mniej niż 12 miesięcy temu - mówi kapitan Mirosław Boczar z komendy wojewódzkiej

Na dolnym Śląsku każdego dnia na służbie jest prawie 400tu strażaków-zawodowców. Oprócz tego oczywiście ochotnicy, których w gotowości w województwie jest blisko - 6 tysięcy osób.

Mniej pożarów, ale także mniej wypadków - podsumowujemy pierwszy wakacyjny miesiąc na Dolnym Śląsku. Straż pożarna wyjeżdżała co prawda ponad pół tysiąca razy do zdarzeń drogowych, ale w lipcu zginęło w wypadkach "tylko" 9 osób - dla porównania rok temu aż 14cie. Podobnie w powiecie wrocławskim - w lipcu doszło do 57 wypadków, czyli o 1/3 mniej niż rok temu i aż dwukrotnie mniej niż dwa lata temu - mówi Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

W lipcu w wypadkach drogowych na Dolnym Śląsku rannych zostały 433 osoby.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.