Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-08-03 15:00 | Zmodyfikowano: 2016-08-03 15:00

W Muzeum Pana Tadeusza będzie można zobaczyć wystawę, która poprzez ślubną modę i obyczaje z PRL opowie o tęsknocie i nostalgii, a także o pamięci i zapominaniu - ok 16:45 na "Wspomnienie miłosnego święta" zapraszać będzie Beata Bartecka. Po 17:15 tradycyjnie Wrocław 2016 ESK - tym razem odwiedzą nas Karolina Błażejczak i Anna Bieliz.

Opowiadać będą o projekcie "Drogi do domu", eseju dokumentalnym o budowniczych dróg na Dolnym Śląsku, pionierach, którzy w latach 70. i 80. wytyczali nowe drogi do mniejszych miejscowości w regionie, często na nowo "odkrywając je" dla świata. „Synchronie” to pierwsza od kilku lat wspólna wystawa Andrzeja i Jerzego Głuszków.

Braci bliźniaków, którzy swoją działalność artystyczną rozpoczynali w burzliwych latach 80, podejmując zagadnienia dotyczące upolityczniania przestrzeni publicznej, zniewolenia i mechanizmów propagandowych, kontestując w ten sposób reżimowe realia. O nowej ekspozycji w Galerii Miejskiej porozmawiam z Andrzejem Głuszkiem i kuratorką Małgorzatą Micułą. Na koniec Max Syron i Mika Drozdowska zachęca do odwiedzenia SiC! BWA na pl. Kościuszki. Pierwsza w Polsce indywidualna wystawa Maxa Syrona skupiać się będzie na „płynności” pojęcia prawdy oraz na obojętności wobec ludzkich wartości.

Amerykański artysta próbuje zakwestionować utarte definicje, dzięki którym jest nam łatwiej klasyfikować obiekty i relacje. Wypowiedź jego będzie także próbą odrzucenia klasycznej dychotomii między człowiekiem a naturą i skupienia się na relacjach między przedmiotami, niezależnie od tego, czy w grę wchodzi czynnik ludzki, szkło, fotografia czy dźwięk.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.