Zagłębie bije mistrza. Lubinianie wygrali w Warszawie z Legią

| Utworzono: 2016-09-18 20:13 | Zmodyfikowano: 2016-09-18 20:14

Pierwsza połowa była popisem trzeciej drużyny poprzedniego sezonu ekstraklasy. Miedziowi zagrali perfekcyjnie i po 45. minutach zasłużenie prowadzili 2:0. Jako pierwszy Arkadiusza Malarza pokonał w 17. minucie Jarosław Jach, który strzałem z bliska wpakował piłkę do siatki. W 35. minucie było już 2:0. Krzysztof Janus pewnie uderzył z rzutu karnego. Jedenastkę podyktowano za zagranie ręką w polu karnym Michała Pazdana.

To nie był na pewno dzień jednego z polskich bohaterów Euro 2016. Ale o tym za chwilę. Po przerwie Legia ruszyła do ataku. Na owoce nie musiała czekać długo. W 50. minucie strzał Miroslava Radovicia sparował do boku Martin Polacek, ale bramkarz nie miał szans przy dobitce Jakuba Czerwińskiego. Siedem minut później Thibault Moulion z prawej strony wycofał piłkę w okolice szesnastego metra, a Steven Langil mocnym strzałem pokonał Polacka drugi raz.

Kibice coraz głośniej wspierali Legię, która bardzo chciała wygrać. Zagłębie jednak pokazało klasę i do tego miało trochę szczęścia. W 71. minucie Krzysztof Janus dośrodkował w pole karne, a tam Pazdan tak niefortunnie interweniował, że pokonał Arkadiusza Malarza.

Mecz powinien się skończyć remisem ale Legia miała Pazdana i Nemanję Nikolicia. W 83. minucie rzut karny zmarnował właśnie Węgier. Bohaterem miedziowych Polacek, który wyczuł strzał rywala. Miedziowi w lidze po raz ostatni wygrali w 3. kolejce. Teraz cieszymy się znów. Oby był to początek serii w wykonaniu Zagłębia.

Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:3 (0:2)

0:1 - Jarosław Jach 17'
0:2 - Jarosław Kubicki k. 35'
1:2 - Jakub Czerwiński 49'
2:2 - Steeven Langil 57'
2:3 - Michał Pazdan sam. 71'

Żółte kartki: Guilherme, Pazdan, Radović, Odjidja-Ofoe - Kubicki, Janus Guldan, Jagiełło

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Michał Pazdan, Jakub Czerwiński, Adam Hlousek (Thibault Moulin 46') - Michał Kopczyński (Michaił Aleksandrow 46'), Vadis Odjidja Ofoe, Miroslav Radović (Aleksandar Prijović 75') - Steven Langil, Guilherme, Nemanja Nikolić.

Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Jakub Tosik, Jarosław Jach, Lubomir Guldan, Dorde Cotra - Łukasz Janoszka (Jan Vlasko 80'), Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Krzysztof Janus - Martin Nespor (Arkadiusz Woźniak 62'), Michal Papadopulos (Filip Jagiełło 62').