Impel Wrocław rozpoczyna sezon Młodej Ligi Kobiet

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-10-07 19:20 | Zmodyfikowano: 2016-10-07 19:20
A|A|A

W ten weekend startują kolejne rozgrywki młodzieżowe w całej Polsce. Drużyny U-23 rozpoczynają zmagania w Młodej Lidze i Młodej Lidze Kobiet. Mimo, że Orlen Liga została rozszerzona do 14 zespołów – w MLK nadal będzie grać 12 drużyn. W fazie zasadniczej zespoły te podzielone zostały na dwie grupy – A i B, w każdej po 6 drużyn, które rozegrają mecze między sobą.

Impel Wrocław trafił do grupy B, gdzie, oprócz KSZO Ostrowiec, zagrają także ŁKS Szkoła Gortata Łódź, Muszyna Proxima Kraków, BKS Profi-Credit Bielsko – Biała oraz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Faza zasadnicza potrwa od października do połowy lutego.

W składzie wrocławianek można zobaczyć głównie juniorki, dla których gra w MLK do zdobywanie kolejnego cennego doświadczenia. Nie zabrakło jednak miejsca także dla zawodniczek, które obecnie trenują z seniorską drużyną, ale nie przekroczyły jeszcze limitu wiekowego.

Ostatnio juniorki odbyły wspólne treningi w Dreźnie z miejscową Olimpią. Z Niemiec przywiozły kolejny bagaż doświadczeń, które z pewnością wykorzystają i na parkietach MLK, a także rozgrywek juniorskich.

Pierwszy mecz Impelek w Młodej Lidze Kobiet już w sobotę, 8 października o 14:00, w Hali Gwardii (ul. Krupnicza 15, Wrocław). Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama