MŚ w kolarstwie: CCC Sprandi Polkowice 13. w jeździe drużynowej

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-10 07:11 | Zmodyfikowano: 2016-10-10 07:11

Płaska, 40-kilometrowa trasa i żar lejący się z nieba. To była sceneria walki o medale mistrzostw świata w kolarskiej jeździe drużynowej.

Najlepiej w tych warunkach radził sobie belgijski zespół Etixx-Quick Step w składzie: Bob Jungels, Marcel Kittel, Yves Lampaert, Tony Martin, Niki Terpstra i Julien Vermote.

Srebrne medale ze stratą 11,69 s. do zwycięzców wywalczyli zawodnicy amerykańskiego BMC Racing Team, a brąz przypadł australijskie Orice (37,12 s. straty). Tuż za podium znalazł się natomiast Michał Kwiatkowski i jego Sky. Brytyjska grupa przegrała medal o 17 sekund.

Dopiero 13 miejsce zajęło CCC Sprandi Polkowice ze stratą 4 min i 26,17 s do Etixx-Quick Step. W dolnośląskiej grupie jechali Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Hiszpan Victor de la Parte, Austriak Felix Grosschartner, Bułgar Nikołaj Michajłow i Białorusin Branislau Samoilau.