RWK: Kultura DAB+ Muzyka, (16.00-20.00)

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-10-17 15:31 | Zmodyfikowano: 2016-10-17 07:17
A|A|A

W nowy tydzień wkraczamy w towarzystwie dobrych wieści z muzycznego Wrocławia. Dzisiaj postanowiliśmy skupić się przede wszystkim na lokalnym, młodym pokoleniu.

Zaczniemy od brzmień trip hopowych, które w stolicy Dolnego Śląska historię mają dosyć długą. I chociaż nigdy nie ukształtowała się tu scena przypominająca charakter matczynego dla gatunku Bristolu, trzeba przyznać, że wielu lokalnych artystów (takich jak Igor Box, L.U.C.) chętnie do niej nawiązywało.

Pod koniec września ukazał się debiutancki, w pełni trip hopowy album zespołu Sound Me pod tytułem "Growing". Sound Me w składzie Aani, DJ Mr.K i Przemysław Kłysik pojawią się w naszym studiu i opowiedzą o pracy nad płytą.

Po 17 Europejska Stolica Kultury, czyli rozmowy dotyczące realizowanych właśnie projektów artystycznych.

Naszym kolejnym gościem będzie Monika Pławucka, która od 5 lat organizuje we Wrocławiu Slam Poetry Night. Slam to forma występu, wyrażenia własnej twórczości, a przede wszystkim próba wyrwania poezji z ciasnych, tradycyjnych ram. Zdarza się melorecytacja, bywa też tak, że ktoś rapuje. Czujemy pełne przyzwolenie na rozmawianie o poezji w programie muzycznym, skoro muzyczny poeta otrzymał ostatnio nagrodę Nobla.

Po godzinie 19 przeniesiemy się w mroczne, techniczne rejony wrocławskiej sceny klubowej. Wielokrotnie zapraszaliśmy do studia "domowych" producentów, którzy często śpią, jedzą i produkują muzykę w tym samym pomieszczeniu. Wielu z nich jest teraz w trasach koncertowych po kraju i świecie. Naszym gościem będzie Antoni Sierakowski, który w ciągu ostatniego roku wielokrotnie prezentował swoje umiejętności djskie - teraz debiutuje też jako producent. W studiu spotkamy się tuż przed premierą jego EPki pt. "Rivulet". Pomiędzy rozmowami z gośćmi, pozwolimy sobie również na opowiedzenie o ciekawych nowościach, jak i podzielenie się odkryciami muzycznymi ostatnich tygodni (w większości poświęconych podróżom).

REKLAMA
Reklama