Impelki w Bydgoszczy. Powalczą z rewelacją rozgrywek

| Utworzono: 2016-12-11 07:35 | Zmodyfikowano: 2016-12-11 07:35

Pałac, prawie na półmetku fazy zasadniczej, zajmuje 4. miejsce w tabeli Orlen Ligi. Tymczasem podopieczne Adama Grabowskiego zanotowały sześć zwycięstw w dziesięciu meczach, wygrywając większość meczów z zespołami będącymi w zasięgu siatkarek z Bydgoszczy. To pozwoliło na osiągnięcie tak dobrego rezultatu.

Cierpliwość, której w Bydgoszczy nie zabrakło, zdaje się zaprocentować. Liderką zespołu wydaje się być Ewelina Krzywicka, która zgromadziła już 153 punkty. Niewiele mniej, bo 126, ma na koncie Magda Jagodzińska. Solidną ścianą w bloku jest Małgorzata Śmieszek, która dotychczas blokiem punktowała 36-krotnie.

Bydgoszczanki to gry z Impelem przystępują jednak po przegranej z Budowlanymi Toruń. To jednak na bydgoskie siatkarki może podziałać mobilizująco – za wszelką cenę będą chciały wrócić na zwycięskie tory. Na takich wydaje się, że jest Impel. Po zwycięstwach z Muszyną i Piłą, a także po nawiązaniu równej walki z mistrzem Polski – wrocławianki stawiane są jako faworytki konfrontacji.

Wciąż w wysokiej formie jest Agnieszka Kąkolewska. W ostatnim meczu była najlepiej punktującą zawodniczką spotkania – zdobywając 22 punkty zapewniła sobie także statuetkę MVP. Na boisko powraca także Joanna Kaczor, która stopniowo wchodzić będzie w rytm meczowy – do tej pory rozegrała tylko jedno spotkanie. Po inauguracji przydarzyła się kontuzja, która wyeliminowała kapitan wrocławskiej drużyny na prawie pół rundy.

Zwycięzca spotkania zapewni sobie trzecią pozycję w tabeli po zakończeniu 11. kolejki zmagań. Początek meczu o 17:00.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.