Wrocławska Wigilia z Caritas

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-12-24 07:00 | Zmodyfikowano: 2016-12-24 07:00
Wrocławska Wigilia z Caritas - fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej
fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

6000 pierogów, 120 kg smażonej ryby, 400 litrów barszczu, 1000 bułek oraz 140 kg śledzi z cebulką przygotowuje Wrocławska Caritas na wigilię dla potrzebujących. Ponad 200 kg kapusty z grzybami dostarczy Kuchnia Charytatywna Franciszkanów we Wrocławiu – Karłowicach.

Tegoroczna Wrocławska Wigilia rozpocznie się w Wigilię, 24 grudnia, na pl. Solnym o godzinie 10.00. Metropolita Wrocławski, Arcybiskup Józef Kupny, złoży wrocławianom świąteczne życzenia i przełamie się opłatkiem z ubogimi. Ze sceny będzie płynął śpiew kolęd wykonywanych, m. in. przez folkową kapelę Gieni Dudki. Po złożeniu świątecznych życzeń wszyscy obecni będą mogli zasmakować wigilijnych potraw, nie zabraknie ryby i pierogów, będzie barszcz i kapusta z grzybami.

– Na zakończenie, chcemy, podobnie jak w ubiegłym roku, wręczyć każdemu paczkę słodkich wypieków, daru solidarności wrocławian z najuboższymi – podkreśla ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas. Ubiegłoroczna akcja „Upiecz dobro na Święta" spotkała się z niezwykle ciepłym i obfitym odzewem ze strony wrocławian. Przyniesiono tak wiele ciast, że wolontariusze i pracownicy Caritas nie nadążali z ich krojeniem i pakowaniem. W tym roku bardzo prosimy, aby wypieki zostały już podzielone na porcje.

– Zachęcam do wzięcia udziału we wrocławskim cudzie rozmnożenia ciasta – żartuje Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, i dodaje – W ubiegłym roku była obfitość ciast, ale i potrzebujących było wielu, jednak dla każdego wystarczyło i nic się nie zmarnowało.

Żeby pomóc nie trzeba wiele, wystarczy podzielić się swoimi wypiekami na wigilii dla potrzebujących. Pokrojone ciasto można przynieść 24 grudnia, w Wigilię,
na pl. Solny w godzinach 7.00 – 11.00.

Paweł Trawka: - Aby sprawnie zorganizować całą uroczystość potrzebujemy pomocy wolontariuszy. Potrzebni są mężczyźni, którzy pomogą nam ustawić namioty, stoły i ławki. Prace na pl. Solnym rozpoczniemy już o godzinie 6.00 rano, tak aby do godziny 9.30 wszystko było gotowe. Po zakończeniu Wrocławskiej Wigilii, o godzinie 12.00 rozpoczniemy porządkowanie przestrzeni. Również wtedy potrzebne będą ręce do pracy. W ciągu godziny chcemy oddać pl. Solny. Zapraszamy również panie, aby pomogły nam w obsłudze i wydawaniu potraw świątecznych i rozdawaniu ciast. Chętne panie zapraszamy od godziny 9.00 na pl. Solny.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.