Biathlonowe ME w Dusznikach Zdroju: Gwizdoń szósta w biegu sprinterskim

IAR | Utworzono: 2017-01-27 19:03

Magdalena Gwizdoń zajęła 6. miejsce w biegu sprinterskim biathlonowych mistrzostw Europy w Dusznikach Zdroju. Zwyciężyła Ukrainka Julia Dżyma. Druga była Rosjanka Swietłana Slepcowa, a trzecia jej rodaczka Irina Starych.

Gdyby nie jeden błąd na drugim strzelaniu, Polka mogła mieć medal, najpewniej srebrny, bo do zwyciężczyni straciła niespełna 50 sekund. Ukrainka była bezbłędna na strzelnicy.
Magdalena Gwizdoń tłumaczy swój niecelny strzał.

Monika Hojnisz zajęła 11. miejsce. Podobnie jak Magdalena Gwizdoń miała jeden niecelny strzał z pozycji stojącej. Teraz liczy na bieg pościgowy.

Wystartuje w nim także Krystyna Guzik, która mimo czterech niecelnych strzałów zajęła w sprincie 34. miejsce. Nasza biathlonistka ma świetną formę biegową, ale zdecydowanie gorzej czuje się na strzelnicy.

Do biegu pościgowego awansowały jeszcze: Karolina Pitoń - 35. w sprincie i Kinga Mitoraj z 57. miejsca.