Siatkarki Impelu pewnie pokonały PTPS Piła

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2017-03-05 08:30 | Zmodyfikowano: 2017-03-05 08:30

To było łatwe zwycięstwo siatkarek Impelu. W pierwszym secie wrocławianki zdeklasowały rywalki – pozwalając im na zdobycie zaledwie 7 punktów. W pozostałych partiach było już zdecydowanie więcej walki. Set drugi zespół z Wrocławia wygrał na przewagi – do 27, natomiast ostatni bez problemów zakończyły wynikiem 25:16.

Trener Marek Solarewicz w meczu z zespołem z Piły postawił na wariant gry z dwoma libero – Magda Stasiak broniła, natomiast do przyjęcia wchodziła Maria Stenzel, którą wrocławski klub zakontraktował w tym tygodniu. Obie libero spisały się bardzo dobrze – Stasiak imponowała w obronie, natomiast Stenzel – w debiucie na parkietach Orlen Ligi – zanotowała 64% przyjęcia pozytywnego i 36% perfekcyjnego.

Liderką wrocławianek była Megan Courtney – autorka 12 punktów dla ekipy ze stolicy Dolnego Śląska. Nagroda MVP trafiła do Moniki Ptak. Środkowa zdobyła 11 oczek – w tym 6 atakiem, 4 blokiem i 1 zagrywką.

Najbliższy mecz Impel rozegra w Jelczu – Laskowicach. W niedzielę, 12 marca o 17 zmierzy się z Pałacem Bydgoszcz.