Piłkarze Zagłębia zremisowali pod Wawelem z Cracovią

| Utworzono: 2017-03-13 20:20

Goście od początku ruszyli do ataku. Zagłębie stworzyło sobie już na początku dwie dobre okazje, ale gospodarzy uratował Grzegorz Sandomierski. Najpierw w 9. minucie obronił uderzenie Adama Buksy z narożnika pola bramkowego, a po chwili zatrzymał też strzał Jarosława Kubickiego z siedmiu metrów.

W 12. minucie było 1:0 dla Zagłębia. Filip Starzyński przyjął piłkę na pierś, a po chwili przerzucił ją nad Hubertem Wołąkiewiczem, dzięki czemu znalazł się w sytuacji sam na sam z Sandomierskim. Pewnie to wykorzystał.

Od tego momentu gospodarze grali nieco lepiej. W odstępie kilku minut Krzysztof Piątek, Mateusz Szczepaniak i Jaroslav Mihalik oddali groźne strzały w kierunku bramki Martina Polacka, ale każdy z nich był minimalnie niecelny. W 40. minucie mogło być 2:0. Kontrę wyprowadził Starzyński, dograł do Łukasza Piątka, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z Sandomierskim.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Gospodarze atakowali bardzo nieporadnie. Miedzowi mieli swoje okazję. W 57. minucie piłka dość przypadkowo trafiła do będącego przed bramką Starzyńskiego, który posłał futbolówkę obok słupka.

Gdy wydawało się, że nic złego Zagłębiu stać się dziś nie może w 68. minucie Marcin Budziński przejął przed polem karnym wypiąstkowaną przez Polacka piłkę i momentalnie strzelił z półwoleja. Bramkarz Zagłębia nie miał szans na skuteczną interwencję.

Piękny gol Budzińskiego dodał Cracovii animuszu. Więcej bramek już jednak nie padło.

Cracovia - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
0:1 - Starzyński 12'
1:1 - Budziński 68'

Składy:

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz, Paweł Jaroszyński - Damian Dąbrowski (46' Erik Jendrisek), Marcin Budziński - Mateusz Szczepaniak (63' Tomas Vestenicky), Mateusz Cetnarski, Jaroslav Mihalik - Krzysztof Piątek.

Zagłębie: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Sebastian Madera, Jakub Tosik, Daniel Dziwniel - Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki - Łukasz Janoszka (77' Kamil Mazek), Filip Starzyński (82' Adrian Rakowski), Krzysztof Janus - Adam Buksa (67' Arkadiusz Woźniak).

Żółte kartki: Jaroszyński, Jendrisek, Cetnarski (Cracovia) oraz Tosik, Starzyński, Rakowski, Buksa (Zagłębie).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).