Niebywałe szczęście wałbrzyskiej Palmiarni. Kolejny rok z agawą [FOTO]

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2017-04-02 07:15 | Zmodyfikowano: 2017-04-02 07:15
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

To Agawa Amerykańska. W wałbrzyskiej palmiarni jest ich wiele. Niewiele jednak jest gotowych zakwitnąć. Taka niebywała okazja nastąpi już wkrótce, prawdopodobnie na początku maja. Warto przyjść i zobaczyć ją na własne oczy.

Te rośliny kwitną raz w swoim życiu - w naszym klimacie dopiero po 40 latach, po czym usychają. -Zaczęła wypuszczać z rozety pęd kwiatowy, który będzie na pewno poza szklarnią. Będzie miał około 6 metrów i zakwitnie w kolorze żółto-zielonym - mówi Joanna Paterova z wałbrzyskiej Palmiarni

- Poprzednia, która kwitła to był 2011 rok, także 5 lat mieliśmy bez kwitnienia a teraz rok po roku. Cieszymy się, że zakwitnie nam agawa, ale smuci nas, że będziemy musieli się pożegnać - mówili Zbigniew Mudy i Joanna Paterova z Palmiarni.

To ostatnie kwitnienie przed kompleksowym remontem palmiarni. Być może po nim czekać nas będzie dłuższa przerwa. Inne okazy będą zbyt młode by zakwitnąć. Ucieszą więc oczy kolejnego pokolenia.

Jesienią roślina umrze, zostanie wykopana, a jej miejsce zajmie kolejna. Bo warto pamiętać że wałbrzyska palmiarnia ma ich kilkadziesiąt w różnym wieku.

Zobaczcie zdjęcia archiwalne:


 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama