Szczypiorniści Zagłębia przegrali w Opolu i nie awansowali do play-off

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-04-10 08:21

Przez 12 minut obie drużyny grały bramka za bramkę. Był wtedy remis 7:7,ale przez kolejne siedem minut dominowała Gwardia. Po pięciu trafieniach gospodarzy bez odpowiedzi Zagłębia mogłoby się wydawać, że jest już po meczu. Nic z tych rzeczy. Lubinianie do przerwy zdołali nieco zmniejszyć straty do wyniku 14:16.

Po przerwie "Miedziowi" szybko wyszli na prowadzenie. Arkadiusz Mortyo, Jan Czuwara i Mikołaj Szymyślik swoimi bramkami sprawiło, że w 32 minucie było 17:16 dla gości. Emocji nie brakowało także później, kiedy w 49 minucie był remis 26:26. Końcówkę lepiej rozegrali jednak gracze z Opola, którzy zdobyli osiągnęli nawet czterobramkowe prowadzenie (32:28). Mecz ostatecznie skończył się jeszcze większa różnicą, po tym jak w ostatniej minucie trafił Karol Siwak.

Po porażce w Opolu, Zagłębie skończyło sezon na szóstym, przedostatnim miejscu w grupie pomarańczowej i teraz zagrają o Puchar Ligi. W fazie zasadniczej "Miedziowi" wygrali sześć z 26 spotkań.

KPR Gwardia Opole – Zagłębie Lubin 34:29 (16:14)

Gwardia: Malcher – Siwak 8, Lemaniak 5, Morawski 3, Tarcijonas 3, Mokrzki 2, Adamski, Bąk, Zadura 5, Jankowski 4, Łangowski 4.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Moryto 6, Stankiewicz 4, Szymyślik 3, Bartczak 1, Kużdeba 1, Pawlaczyk 1, Wolski, Czuwara 5, Dżono 4, Mrozowicz 4.