RWK: Castingowa książka wrocławianki, nieśmiertelność w necie i Adam Poprawa o najlepszych poetach roku

Bartosz Tomczak, Jacek Antczak, Krzysztof Majewski | Utworzono: 2017-04-13 15:40 | Zmodyfikowano: 2017-04-13 15:40
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

"Casting. Pierwsze spotkanie aktor - reżyser" to tytuł książki Julii Popkiewicz, wrocławskiej reżyserki, scenarzystki i etnolożki (m.in. reżyser obsady w takich filmach jak "80 milionów" Krzystka czy "Cztery noce z Anną" Skolimowskiego). Autorka, tuż po godzinie 16, będzie pierwszym gościem książkowej audycji w Radiu Wrocław Kultura. Będzie więc filmowo, ale i przedświątecznie, gdyż Julia opowie, jak świętują ekipy filmowe.

Czytaj więcej.

Około godz. 17.15 o naborach na Rezydencje Artystyczne w roku 2017 opowiedzą koordynatorka programu AIR Wro Berenika Nikodemska oraz realizująca swój projekt artystyczny w San Sebastian i Wrocławiu - Gabriela Kowalska.

Przeczytaj więcej.

Dziś Wielki Czwartek, więc naszym kolejnym tematem będzie nieśmiertelność - w literaturze (także książkach fantasy) i w... internecie a także archetyp Żyda Wiecznego Tułacza. Opowie o nim, po godz 18, znawca tematu: Szymon Makuch, doktor literaturoznawstwa i wiceprezes Stowarzyszenia Badaczy Popkultury "Trickster"

Dowiedz się więcej.

Po godzinie 19 przeniesiemy się w świat poezji, najlepszej polskiej poezji. O najlepszych książkach poetyckich roku i nagrodzie za całokształt twórczości dla Andrzeja Sosnowskiego, czyli o nominacjach do tegorocznej wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius porozmawiamy z profesorem Adamem Poprawą, poetą, prozaikiem, historykiem literatury, krytykiem literackim i muzycznym.

Przeczytaj więcej o Silesiusie

Po za tym w programie m.in. przedstawimy literackie inspiracje Davida Byrne'a z Talking Heads oraz opowiemy o książce miesiąca, za jaką uznaliśmy 1224-stronicowy niezwykły tom pt. "Fantom bólu. Reportaże wszystkie" Hanny Krall.

Fantom bólu. Reportaże wszystkie.

Na program zapraszają: Jacek Antczak i Krzysztof Majewski. Powtórka w piątek od godz. 8 do 12.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama