NAUKA w RW: Wizyta w garażu PWR Racing Team i wielkanocne jaja

, BT | Utworzono: 2017-04-13 16:00 | Zmodyfikowano: 2017-04-13 16:00
A|A|A

fot. Przemek Gałecki

60 osób, różne specjalizacje i jeden cel - przygotować jak najlepszy bolid i zwyciężyć w Formule Student - wyścigach, które są przedsionkiem Formuły 1. 

Zespół PWR Racing Team przygotowuje kolejny samochód. Zostanie zaprezentowany za kilka tygodni, ale Przemkowi Gałeckiemu udało się wejść do garażu zespołu i porozmawiać z inżynierami. Ich pojazdy robią prawdziwą furorę nie tylko w Polsce. 

- Nie tylko my patrzymy co inżynierowie z F1 wymyślili w tym roku, ale również oni przychodzą na zawody do nas, żeby zobaczyć co my wymyśliliśmy. Sami wymyślamy testy jakie możemy przeprowadzić i co z nich możemy osiągnąć. Na tej podstawie chociażby w tym roku mamy mnóstwo zmian - Miłosz Tokarski, lider techniczny PWR Racing Team.

Więcej o PWR Racing Team przeczytacie tutaj.

fot. Facebook PWR Racing Team

Nie samym sportem jednak człowiek żyje. Tym bardziej, że zbliża się Wielkanoc. Z czym kojarzy Wam się to święto?

Oczywiście, że z jajkami. Na twardo, na miękko, sadzone, czy nawet jajecznica. W Radiu Wrocław zaserwujemy je dzisiaj w każdej postaci. Pytanie tylko czy jaja na pewno są zdrowe? A jeśli tak, w jakiej postaci najzdrowsze? Odpowiedzi zna rektor Uniwersytetu Przyrodniczego, Tadeusz Trziszka, który od 30 lat bada jaja.

- Jajo jest najwspanialszym produktem natury. Codziennie zjadam cztery jaja przez cały rok i chory nie jestem, wręcz przeciwnie. W czasie świąt nie ograniczam sobie czegokolwiek, ale musi być to wszystko z rozsądkiem.

Posłuchaj programu:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama