Nie Było Grane: muzyka na Wielką Sobotę

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2017-04-15 10:02 | Zmodyfikowano: 2017-04-15 10:02

Podczas naszego najbliższego spotkania tradycyjnie nie zabraknie nowych dźwięków. Przede wszystkim jednak postaramy się aby muzyka odpowiadała duchowi Wielkiej Soboty. Do 20.00 rozlegnie się więc lament (Mount Eerie), mroczny blues (Timber Timbre), czy w końcu subtelny folk (Father John Misty) – to wszystko nowe płyty, a co jeśli chodzi o wielkanocną klasykę?

Przeważać będą motywy filmowe. Nie zabraknie więc muzyki z „Jesus Christ Superstar”, z kolei Hauschka, a więc niemiecki pianista nominowany do tegorocznego Oscara (w kategorii najlepsza ścieżka dźwiękowa), zagra dla nas z wydanego końcem marca instrumentalnego concept albumu „What If”.

Motyw fortepianu przywoła też Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego zbliżającego się 53. Jazzu nad Odrą – artysta podzieli się z nami odczuciami odnośnie tegorocznej edycji festiwalu, dowiemy się też czego życzy sobie na tę Wielkanoc.

A na deser? Na początek Mariusz Duda i opowieść o planach i zamierzeniach zespołu Riverside, który już za tydzień zagra we Wrocławiu. A potem już tylko Frank Zappa, a jakżeby inaczej, wielkanocny!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.