Magdalena Knedler i ASP w Paryżu w Radiu Wrocław Kultura (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski, GN | Utworzono: 2017-04-23 07:05 | Zmodyfikowano: 2017-04-18 22:00
A|A|A

Rozmowa z Magdaleną Knedler, autorką znaną nam i przez nas mocno polecaną. Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po lekturze znakomitej 'Dziewczyny z daleka' (Novae Res, 2017), a już (przed świętami premiera) pojawiła się trzecia część kryminalnej trylogii autorstwa Magdaleny Knedler z bohaterką Anną Lindholm.

 

Po śledztwach polsko-szwedzkiej komisarz prowadzonych w Ystad, na Helu i w Wenecji tym razem akcja powieści dzieje się w Wiedniu, w kręgu artystów-rzeźbiarzy. 'Nic oprócz śmierci' (Czwarta Strona), jak zapowiada pisarka, to ostatnia część tego cyklu, ale nie ostatni w dorobku wrocławianki kryminał. Czekamy na kolejne.

 

Łukasz Huculak, wrocławski malarz, wykładowca tutejszej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie prowadzi pracownię na Wydziale Malarstwa i Rzeźby i tematy do dzisiejszej rozmowy co najmniej dwa: trwająca wystawa 'Migracje' w Mia ART GALLERY (wraz z Magdą Grzybowską) oraz startująca wkrótce w Paryżu wystawa prac doktorantów ASP pt. 'Mapa i terytorium'. Jak łączą się sztuki wizualne z kartografią, geografią, polityką, literaturą, filozofią? Opowiada także rzeźbiarz Roland Grabkowski, jeden z doktorantów ASP.

Do usłyszenia w każdy wtorek i czwartek w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl. O godz. 20:05.

Wieczór z Kulturą, wtorek, czwartek, godz. 20:05, Grzegorz Chojnowski

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama