Dolnośląski boom na zapasy

, BT | Utworzono: 2017-04-25 13:40 | Zmodyfikowano: 2017-04-25 13:40

W minionych miesiącach powstało wiele projektów mających na celu odbudowę tej pięknej dyscypliny sportu. Po latach przerwy mogliśmy oglądać mecze zawodowej Krajowej Ligi Zapaśniczej. Teraz Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Polskim Związkiem Zapaśniczym wprowadza zapasy do szkół podstawowych. Młodzi tylko się cieszą:

- Można nauczyć się wielu ciekawych chwytów, na razie to taka zabawa, hobby

- Bardzo się cieszę bo moi bracia także chodzili na zapasy i chciałbym to kontynuować 

Bardzo się cieszę, że ministerstwo postawiło na dwie szkoły z Kątów Wrocławskich – podkreśla propagator zapasów w tej części województwa Hieronim Kuryś:

- Program ma na celu propagowanie i promowanie sportowego trybu życia. Wśród dzieci szkół podstawowych sport jest najlepszą dyscypliną jeśli chodzi o ogólny rozwój. Talenty, które drzemią w tych młodych ludziach szlifowane są w ramach zajęć

Program "Zapasy sportem wszystkich dzieci" będzie realizowany w 61 placówkach w kraju, w tym 10 na Dolnym Śląsku. Treningi będą się odbywać po lekcjach i będą bezpłatnie.

W opinii ministerialnych ekspertów zapasy są jedną z najlepszych ogólnorozwojowych dyscyplin. Polska ma ogromne tradycje związane z tym sportem. Na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro brązowy medal zdobyła zapaśniczka Monika Michalik. Łącznie w tej dyscyplinie mamy ich 26.

W 2012 roku z trzeciego stopnia podium cieszył się zawodnik Śląska Wrocław Damian Janikowski.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.