Już dziś wrocławska inauguracja Krajowej Ligi Zapaśniczej

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-11-09 15:41 | Zmodyfikowano: 2016-11-09 15:41

W pierwszym meczu ligowym AZ Supra Brokers przegrała na wyjeździe z Unią Racibórz 3:6. W debiucie przed własną publicznością zespół prowadzony przez Juliana Kwita zmierzy się z Grunwaldem Poznań. W składzie gości są m.in. dwie nasze medalistki olimpijskie w stylu wolnym Monika Michalik i Agnieszka Wieszczek-Kordus.

Mecz będzie się składał z dziewięciu walk - trzech w stylu klasycznym, trzech w wolnym oraz trzech z udziałem kobiet, które walczą tylko w stylu wolnym.

– Zapraszamy kibiców, którzy chcą zobaczyć zapasy w widowiskowym wydaniu i na bardzo wysokim poziomie sportowym. KLZ to zupełnie świeży i nowoczesny pomysł. Mecze są dynamiczne, w oprawie atrakcyjnej dla publiczności. Emocji na pewno nie zabraknie, tym bardziej, że Grunwald jest jednym z naszych największych rywali w walce o drużynowe mistrzostwo Polski – podkreśla Józef Tracz, jeden z inicjatorów KLZ i twórca drużyny AZ Supra Brokers Wrocław, a w przeszłości trzykrotny medalista olimpijski w zapasach.

Drużyna Akademii Zapasów Supra Brokers jest oparta w większości na zawodnikach Śląska Wrocław, odnoszących już sukcesy na arenie krajowej i za granicą. W składzie jest 5 zapaśniczek oraz 16 zapaśników (w tym czterech rezerwowych), w stylach klasycznym oraz wolnym. W stylu klasycznym barw wrocławskiego klubu będzie bronić trzech złotych medalistów mistrzostw Polski: Michał Tracz, Dawid Kareciński i Łukasz Banak. Wśród „wolniaków" największe sukcesy mają na koncie Aleksander Wojtachnio (srebrny medal mistrzostw Polski 2016 w kategorii 97 kg) i Kamil Kościółek (brąz na mistrzostwach świata juniorów 2015). 

Mecz AZ Supra Brokers - Grunwald Poznań rozpocznie się w środę o godz. 18.00 w hali AWF przy ul. Paderewskiego. Wstęp jest bezpłatny.

Reklama