Podejmujemy rowerowe wyzwanie!

Magda Bajor, BT | Utworzono: 2017-05-13 15:54 | Zmodyfikowano: 2017-05-12 15:01
A|A|A

fot. Marek Zoellner

No i wjechali nam na ambicję.... Panie i panowie, chłopcy i dziewczynki, słuchacze i słuchaczki! Jest wyzwanie!

To taki konkurs, a zarazem świetna zabawa. W skrócie: przez cały maj, jak najwięcej jeździmy na rowerze. Przed każdym przejazdem włączamy specjalną aplikację i wspólnie kręcimy kilometry dla Wrocławia. No i rękawice rzuciła nam drużyna Gazety Wyborczej Wrocław. Twierdzą, że zrobią wszystko, żeby wykręcić więcej od nas. Ooooo koleżanki i koledzy! Tak być nie będzie! My się na pewno tak łatwo nie poddamy! I mamy nadzieję, że nam w tym, Drodzy i Szanowni Słuchacze pomożecie.

Cały czas można dołączać do naszej drużyny. A tak na zachętę - kilka słów od tych, którzy w naszym teamie już są. Krzysiek Majewski jeździ na rowerze do pracy. Dla zdrowia i sylwetki, ale nie tylko:

- Wybrałem rower, a nie samochód, bo nie mam prawa jazdy. W stosunku do jeżdżenia samochodem z tego co wiem kierujący pojazdami na czterech kółkach, mówią, że są korki we Wrocławiu, jest smog w którym też się stoi w tych korkach, chociaż ja na rowerze chyba bardziej odczuwam. Do tego dochodzą duże koszty eksploatacji samochodu, bo i paliwo i to, że raz na jakiś czas się zepsuje, więc łatwo nie jest, a roweru ubezpieczyć nie trzeba, bo jeździ za nasz tłuszcz, a nie pieniądzeMagda Orzeł też kręci na rowerze. Głównie dla przyjemności:

- Dojeżdżam gdzieś samochodem, biorę rower i wtedy jadę sobie tylko i wyłącznie dla przyjemności pedałowania. Ja lubię proste, długie odcinki, wtedy słucham audiobooków i lubię jak mnie nic nie rozprasza. Jak jest długa prosta to mogę jeździć tam i z powrotem i jednocześnie zagłębić się w literaturze.W radiową drużynę wierzy i do boju zagrzewa honorowa kapitan zespołu Majka Majewska:

- To jest chyba sprawa oczywiście, że rozgłośnia która ma własną drużynę biegową, ma własną drużynę ironmanów, to jest naturalne, że mamy od razu drużynę rowerową i wiadomo, że najlepszą bo przecież Radio Wrocław dostało nagrodę jako najlepsza stacja radiowa. Wiadomo, że wykręcimy najwięcej kilometrów, co więcej zrobimy to najlepiej no i pobijemy naszych bardzo sympatycznych kolegów z Gazety Wyborczej.

W ubiegłym roku do zabawy przyłączyło się ponad 2000 wrocławian, którzy łącznie przejechali na rowerach ponad 330 tysięcy kilometrów.

Wyniki tegorocznej edycji możecie śledzić tutaj. Tak wygląda aktualna klasyfikacja we Wrocławiu:

Gdzie szukać aplikacji, jak się zarejestrować, jakie nagrody można wygrać? Wszystkie informacje znajdziecie na stronie krecdlawro.pl

REKLAMA
Reklama