Podejmujemy rowerowe wyzwanie!

Magda Bajor, BT | Utworzono: 2017-05-13 15:54 | Zmodyfikowano: 2017-05-12 15:01
A|A|A

fot. Marek Zoellner

No i wjechali nam na ambicję.... Panie i panowie, chłopcy i dziewczynki, słuchacze i słuchaczki! Jest wyzwanie!

To taki konkurs, a zarazem świetna zabawa. W skrócie: przez cały maj, jak najwięcej jeździmy na rowerze. Przed każdym przejazdem włączamy specjalną aplikację i wspólnie kręcimy kilometry dla Wrocławia. No i rękawice rzuciła nam drużyna Gazety Wyborczej Wrocław. Twierdzą, że zrobią wszystko, żeby wykręcić więcej od nas. Ooooo koleżanki i koledzy! Tak być nie będzie! My się na pewno tak łatwo nie poddamy! I mamy nadzieję, że nam w tym, Drodzy i Szanowni Słuchacze pomożecie.

Cały czas można dołączać do naszej drużyny. A tak na zachętę - kilka słów od tych, którzy w naszym teamie już są. Krzysiek Majewski jeździ na rowerze do pracy. Dla zdrowia i sylwetki, ale nie tylko:

- Wybrałem rower, a nie samochód, bo nie mam prawa jazdy. W stosunku do jeżdżenia samochodem z tego co wiem kierujący pojazdami na czterech kółkach, mówią, że są korki we Wrocławiu, jest smog w którym też się stoi w tych korkach, chociaż ja na rowerze chyba bardziej odczuwam. Do tego dochodzą duże koszty eksploatacji samochodu, bo i paliwo i to, że raz na jakiś czas się zepsuje, więc łatwo nie jest, a roweru ubezpieczyć nie trzeba, bo jeździ za nasz tłuszcz, a nie pieniądzeMagda Orzeł też kręci na rowerze. Głównie dla przyjemności:

- Dojeżdżam gdzieś samochodem, biorę rower i wtedy jadę sobie tylko i wyłącznie dla przyjemności pedałowania. Ja lubię proste, długie odcinki, wtedy słucham audiobooków i lubię jak mnie nic nie rozprasza. Jak jest długa prosta to mogę jeździć tam i z powrotem i jednocześnie zagłębić się w literaturze.W radiową drużynę wierzy i do boju zagrzewa honorowa kapitan zespołu Majka Majewska:

- To jest chyba sprawa oczywiście, że rozgłośnia która ma własną drużynę biegową, ma własną drużynę ironmanów, to jest naturalne, że mamy od razu drużynę rowerową i wiadomo, że najlepszą bo przecież Radio Wrocław dostało nagrodę jako najlepsza stacja radiowa. Wiadomo, że wykręcimy najwięcej kilometrów, co więcej zrobimy to najlepiej no i pobijemy naszych bardzo sympatycznych kolegów z Gazety Wyborczej.

W ubiegłym roku do zabawy przyłączyło się ponad 2000 wrocławian, którzy łącznie przejechali na rowerach ponad 330 tysięcy kilometrów.

Wyniki tegorocznej edycji możecie śledzić tutaj. Tak wygląda aktualna klasyfikacja we Wrocławiu:

Gdzie szukać aplikacji, jak się zarejestrować, jakie nagrody można wygrać? Wszystkie informacje znajdziecie na stronie krecdlawro.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama