Łukasz Kubot przed szansą na trzeci deblowy triumf w tym roku

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-06-17 09:35 | Zmodyfikowano: 2017-06-17 09:35

W półfinale Kubot i Melo okazali się lepsi od Brazylijczyka Andre Sa i Nowozelandczyka Michaela Venusa. Pierwszego seta polsko-brazylijski duet przegrał w tie breaku do 5. Dwie kolejne partie należały już do najwyżej rozstawionej w zawodach pary. W drugim secie Kubot i Melo zwyciężyli 6:4, a decydującym o awansie do finału super tie breaku, Polak i Brazylijczyk od wyniku 4-5 wygrali sześć piłek z rzędu i zapewnili sobie triumf w całym spotkaniu.

Finałowymi rywalami Kubota i Melo w Den Bosch będą grający z "dwójką" Raven Klaasen z RPA i Amerykanin Rajeev Ram. Polsko-brazylijska para ma szansę na trzeci triumf w zawodach ATP w tym sezonie. Wcześniej wygrali imprezy w Miami i Madrycie.

Urodzony w Bolesławcu Kubot ma okazję po raz drugi wpisać się na listę zwycięzców holenderskiej imprezy. Dwa lata temu Polak triumfował tu w deblu grając w parze z Chorwatem Ivo Karloviciem.