Międzynarodowy sukces wrocławskiego operatora filmowego

Elżbieta Osowicz, MK | Utworzono: 2017-07-23 13:30 | Zmodyfikowano: 2017-07-23 13:30
A|A|A

FOT: Artur Zdral

Inspiracją dla autora była historia Kasi Sobczak, młodej kobiety, która pokonała raka:

-Na pierwszym planie jest Kasia, a w tle jej proteza oparta o ścianę. Patrząc na Kasię można zobaczyć, że w tym wszystkim ta piękna kobieta nie tylko daje siłę sobie, ale i innym ludziom. I to było tematem mojego zdjęcia.

-Jej spotkanie to nie przypadek - opowiada autor:

Szefowa Fundacji Agnieszka Aleksandrowicz, a prywatnie żona autora, jest dumna z męża i Kasi, która jest wsparciem dla innych chorych dzieci:

-Stoi sama dumna, silna i widać, że sobie poradzi.W dodatku jej stara proteza jest odstawiona pod ścianę, jest wysłużona.Kasia to  bohaterka dla wielu naszych podopiecznych.

Kasia, podopieczna Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, zachorowała mając 12 lat. Dziś studiuje na AWF, pływa i chce wystartować w paraolimpiadzie. -Choroba nauczyła mnie walczyć nie tylko w życiu, ale i w sporcie -przyznaje: 

Do tegorocznej edycji zgłosili się fotografowie reprezentujący łącznie 124 krajów z 5 kontynentów. Prace można było nadsyłać jako pojedynczą fotografię lub serię zdjęć w następujących kategoriach: Dokument, Ulica, Portret, Reportaż, Sztuka oraz Sekcja Otwarta.

Spośród wszystkich uczestników aż 41 fotografów przeszło do ścisłego finału. Ich zdjęcia przedstawiały niezwykłą gamę tematów, stylistycznych podejść i osobistych wizji. Wśród zwycięzców poszczególnych 12 sekcji znalazło się dwóch naszych rodaków. Artur Zdral został laureatem w kategorii Portret (zdjęcie pojedyncze). Z kolei praca Szymona Barylskiego okazała się najlepszą w kategorii Reportaż (zdjęcie pojedyncze).

Rozmowa z Katarzyną Sobczak z grudnia 2016 roku, podczas Gali Zwycięzców, czyli tych którzy pokonali raka:

Posłuchaj całej rozmowy z Arturem Zdralem:

Część I:

Część II:

Rozmowa z Szefową Fundacji Agnieszką Aleksandrowicz:

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama