World Games: Gdzie i kiedy startują Polacy? [23 lipca]

| Utworzono: 2017-07-23 08:00 | Zmodyfikowano: 2017-07-23 08:00
A|A|A

Od godzin porannych warto zaglądać do Szymanowa. Tam od 8.00 emocje związane ze sportami lotniczymi. Zmagania w dwóch dyscyplinach: motorparalotniarstwo slalom (mieszany) i spadochroniarstwo pilotowanie czaszami (mieszane). Zaprezentują się Wojciech Bogda, Paweł Kozarzewski, Maciej Michalak i Maciej Machowicz. Zmagania zakończą się wczesnym popołudniem. Na godzinę 19.00 zaplanowano ceremonię wręczenia medali.

Poranek można też spędzić w towarzystwie łuczników, którzy rozpoczynają swoją rywalizację. Najlepszych można oglądać na obiektach AWF przy Witelona. Dziś od 9.00 zmagania w łukach klasycznych. Wystartują: Adam Ścibski, Natalia Leśniak i Joanna Rząsa.

Możemy się też kolejny dzień pasjonować rywalizacją w bule i kręglach. W popołudniowej sesji od godziny 16.00 rozpocznie się walka o medale. W stawce oczywiście biało-czerwoni.

Naszej drużyny brakuje w fitsballu. To widowiskowe połączenie siatkówki i tenisa, a także doskonała inspiracja do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Co ciekawe, gra jest starsza od obu wymienionych dyscyplin, była bowiem znana już w starożytnym Rzymie. Mecze od 11.00 na Stadionie Oławka.

Na Polach Marsowych dziś kolejny dzień z ultimate frisbee. Polacy o 12.30 zmierzą się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Mocno kibicujemy naszemu zespołowi. Jego trzon tworzą zawodnicy związani z Wrocławiem. Od 15.00 początek walki o medale. Już bez polskiej drużyny.

Wieczór można zaplanować w hali WKK przy Czajczej. Przed nami kolejny dzień z korfballem. Biało-czerwoni o 20.45 podejmą Chińskie Tajpej.

Warto wybrać się też na plan Nowy Targ. Tam kolejny dzień zmagań we wspinaczce sportowej. Tym razem rywalizacja w konkurencji wspinaczki z prowadzeniem. Zawodnicy wspinają się jak najwyżej, jednocześnie etapami mocując na ścianie linę zabezpieczającą. W stawce nasi reprezentanci: Maciej Dobrzański i Karina Mirosław. Początek o 9.00, finały od 17.00.

W hali Orbita będą się zmagać sumici. W stawce Aleksandra Rozum, wczorajsza medalistka Magdalena Macios, Jagoda Mazurek, Monika Skiba, Marina Rozum, Olimpia Robakowska, Patryk Swora, wczorajszy medalista Paweł Wojda, Aron Rozum, Jacek Piersiak i Michał Luto. Pojedynki rozpoczną się w samo południe. Bezpośrednia walka o medale, oby z Polakami, od godziny 16.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama