World Games: Kolejne medale Polaków. Pogoda mocno przeszkadza

| Utworzono: 2017-07-23 16:39 | Zmodyfikowano: 2017-07-23 16:40
A|A|A

Wojciech Bógdał wywalczył złoty medal w tej konkurencji. Polacy zdominowali rywalizację bo na najniższym stopniu podium w tej konkurencji staną Marcin Bernat. To siódmy i ósmy medal reprezentacji Polski na wrocławskich igrzyskach.

Choć pogoda mocno pokrzyżowała plany, to na lotnisku w Szymanowie nikt nie narzekał. Wszystko dzięki znakomitym występom naszych motoparalotniarzy. Bezkonkurencyjny w stawce okazał się Wojciech Bógdał i zdobył dla Polski pierwszy złoty medal The World Games 2017. To kolejny sukces tego zawodnika po triumfie w mistrzostwach Europy i świata. Na najniższym stopniu podium stanął inny z naszych reprezentantów Marcin Biernat. Polaków rozdzielił tylko reprezentant Tajlandii Kittiphop Phrommat.

Swoje występy zakończył także Jerzy Makula. Ambasador The World Games zajął dziewiąte miejsce w akrobacji szybowcowej. Zwyciężył Węgier Ference Toth. Makula występem podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych zakończył przebogatą karierę zawodniczą.

Aura dziś mocno przeszkadzała organizatorom. W związku z intensywnymi opadami deszczu odwołany został mecz Polska-Stany Zjednoczone w ultimate friesbee. Nie zobaczymy też starcia o 5. i 6. miejsce w turnieju.

Na innych arenach na wolnym powietrzu pogoda też pokrzyżowała plany. Konkurencje rozgrywane są z dużym opóźnieniem. W rywalizacji w halach wszystko przebiega zgodnie z planem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama