100 krzaków marihuany, granaty i amunicja

pk, mat. prasowe | Utworzono: 2017-07-24 19:18 | Zmodyfikowano: 2017-07-24 19:18
100 krzaków marihuany, granaty i amunicja - mat. prasowe policji
mat. prasowe policji

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, w wyniku przeprowadzonej realizacji, wymierzonej przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali 34 – letniego mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz narkotyków, a także nielegalną uprawę konopi.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze weszli do jednego z budynków, mieszczących się na terenie Gminy Kamienna Góra. W dużym pomieszczeniu gospodarczym ujawnili profesjonalnie przygotowane i ukryte stanowiska do nielegalnej uprawy konopi. Tam zabezpieczono 105 krzewów i ponad 5 kilogramów przygotowanego już do sprzedaży suszu ziela konopi.

Policjanci sprawdzając pomieszczenia znaleźli i zabezpieczyli także broń palną w postaci pistoletu, amunicję kalibru 7,62 mm i 9 mm oraz granaty bojowe F – 1 z zapalnikami. Na miejscu wykonano szczegółowe oględziny, w których uczestniczyli też prokurator, biegły z zakresu balistyki oraz funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Wrocławia.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy, posiadania środków odurzających w postaci marihuany i wprowadzania ich do obrotu, posiadania i przechowywania przyrządów przeznaczonych do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających oraz posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej oraz amunicji.

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. Na poczet przyszłych kar, zabezpieczono mienie należące do podejrzanego na kwotę ponad 40 tys. złotych. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na kwotę ponad 200 tys. złotych.

O dalszym losie aresztowanego zadecyduje teraz sąd. Za czyny, o które mężczyzna jest podejrzany, grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.