Non sola Scripta na Ostrowie Tumskim. Zabrzmią m.in dzieła Bacha i Ferlinga

Elżbieta Osowicz, el | Utworzono: 2017-07-30 14:31 | Zmodyfikowano: 2017-07-30 14:35
A|A|A

Tym razem w Kościele Świętego Krzyża usłyszeć będzie można niezwykłą mieszankę organowej muzyki z dźwiękami fletu w wykonaniu Małgorzaty Klorek i Ewy Rułki. Artystki zaprezentują w swoim programie dzieła m.in. Johanna Sebastiana Bacha i Franza Wilhelma Ferlinga.

WIĘCEJ: Non Sola Scripta - program

Małgorzata Klorek - ukończyła studia muzyczne na wydziałach Wychowania Muzycznego oraz Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Grę organową studiowała pod kierunkiem prof. Romualda Sroczyńskiego, doskonaląc swoje umiejętności u pedagogów w Polsce, Niemczech, Belgii i Czechach. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą. Od wielu lat organizuje Kurs Interpretacji Muzyki Organowej w Szczecinie dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich pod kierunkiem prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz Kurs Improwizacji Organowej pod kierunkiem prof. Tomasza Adama Nowaka. Koordynatorka projektu polsko-niemieckiego Europejskiej Akademii Organowej w Angermunde i kierowniczka artystyczna Międzynarodowych Festiwali Organowych w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Kolbudach. W roku 2013 otrzymała stopień Doktora Sztuk Muzycznych w Akademii Muzycznej im I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Ewa Rułka - flecistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracowała z Orkiestrą Kameralną Collegium Varsoviense w Warszawie, wykonując utwory od baroku do muzyki współczesnej. Aktywnie działa na rzecz podniesienia poziomu szkolnictwa artystycznego, współorganizując kursy i warsztaty dla uczniów szkół muzycznych, prowadzone przez uznanych artystów i wybitnych pedagogów. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach interpretacji muzycznej oraz metodyki nauczania indywidualnego i zespołowego, prowadzonych m.in. przez profesorów: Philippa Bernolda, Marję-Leenę Mäkilä i Antoniego Wierzbińskiego. Obecnie prowadzi klasę fletu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 2 im. F. Chopina w Warszawie.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama