RWK: Zamieszani w Kulturę z Radkiem "Bondem" Bednarzem

Bartek Synowiec | Utworzono: 2017-09-10 09:33 | Zmodyfikowano: 2017-09-09 23:36

W niedzielne przedpołudnie zapraszamy na kulturalne spotkanie z Radkiem "Bondem" Bednarzem - kompozytorem, producentem, twórcą platformy Eklektik Session i jednym z najlepszych polskich basistów. Bond znany jest z unikalnego podejścia do gitary basowej. Jej dźwięk przetwarza na wiele sposobów, używając do tego różnorodnych efektów.

Większość tych eksperymentów można usłyszeć w licznych projektach muzycznych, w które Radek jest zaangażowany. Tym najbardziej znanym jest założony przez niego w 2001 roku zespół Miloopa. W swojej karierze grał także w takich grupach jak Fat Burning Step, Digit All Love czy Rebel Babel. W trakcie swojej kariery współpracował z Janem Bangiem, Eivindem Aarsetem, Nilsem Petterem Molvaerem i Rolim Mosimannem. Jego najnowszym projektem jest międzynarodowe trio Hang Em High współtworzone z Alfredem Vogelem i Lucienem Dubuis.

Już na początku października we Wrocławiu kolejna edycja Eklektik Session, którego Radek Bednarz jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym. To specjalna platforma/festiwal, której celem jest promocja oraz integracja środowisk twórczych, zbliżenie kulturowe oraz umożliwienie dialogu pomiędzy artystami reprezentującymi różne dziedziny sztuki. Za nowatorstwo w tworzeniu takiego wydarzenia w 2015 roku Bond został uhonorowany Wrocławską Nagrodą Muzyczną.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.